Zmniejszanie zdięć

Czekamy na państwa propozycje odnośnie nowych filmów instruktażowych. Po prostu napisz nam czego jeszcze chciałbyś się nauczyć :-)

Zmniejszanie zdięć

Postprzez hutkow 20 lis 2010, o 13:26

Witam!
Zawsze trudno przychodzi mi zmniejszanie formatu zdięć w celu wysłania np.pocztą elektroniczną itp.dlatego proszę o proste,zrozumiałe przekazanie tego tematu.
hutkow
Kopalnia wiedzy
Kopalnia wiedzy

Re: Zmniejszanie zdięć

Postprzez Dariusz 21 lis 2010, o 21:50

Jestem jak najbardziej za. Moją specjalnością jest grafika komputerowa więc postaram się w najbliższym czasie przygotować taką lekcje na podstawie bezpłatnego programu irfanview.
Dariusz
Administrator

Postprzez Tomasz 22 lis 2010, o 17:29

Najprościej jest to moim zdaniem zrobić w programie paint, nie wymaga to posiadania żadnych dodatkowych programów, których nie oferuje Windows w swoich programach. Szczegółowe rozpatrzenie tego problemu zostawię natomiast Dariuszowi, ponieważ jak wspomniał powyżej, jest on ekspertem w danej dziedzinie. Mam nadzieję, iż pierw przedstawi Panu tutaj najprostsze rozwiązanie, krok po kroku, a następnie, już bardziej szczegółowo zaprezentuje to na filmie.
Tomasz
Moderator

Postprzez Nektarynka 7 gru 2010, o 17:38

Witam ,,,Tomasz ma rację można zmniejszać i powiększać w programie Point.Ale jest bardzo dobry i łatwy w obsłudze programik Fotosizer po polsku i można za jednym razem zmniejszać większą ilość zdjęć np.cały folder,naprawdę ja nie dawno przekonałam się sama ,pozdrawiam :)
Nektarynka
Zaawansowany
Zaawansowany

Postprzez Zdzisia 8 gru 2010, o 08:49

Witam. Stokrotko ja też mam Fotosizera i jestem bardzo zadowolona. Przede wszystkim nie jest skomplikowany i tak jak piszesz można zmniejszać odrazu wiele zdjęć. Pozdrawiam cieplutko.
Tyle jestem warta, ile mogę dać innym....
Zdzisia
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez halina 7 sty 2011, o 22:08

Tomasz napisał(a):Najprościej jest to moim zdaniem zrobić w programie paint, nie wymaga to posiadania żadnych dodatkowych programów, których nie oferuje Windows w swoich programach. Szczegółowe rozpatrzenie tego problemu zostawię natomiast Dariuszowi, ponieważ jak wspomniał powyżej, jest on ekspertem w danej dziedzinie. Mam nadzieję, iż pierw przedstawi Panu tutaj najprostsze rozwiązanie, krok po kroku, a następnie, już bardziej szczegółowo zaprezentuje to na filmie.

Program Paint w Windows7 posiada o wiele więcej funkcji niż w Windows XP.Przecież nie wszyscy mają "7", a darmowy IV jest małym programem i każdy łatwo może go zainstalować.Optuję za Irfan View.
halina
Kopalnia wiedzy
Kopalnia wiedzy

Postprzez Krystian 7 sty 2011, o 22:55

Ja polecam gorąco program FastStone. Jeśli chodzi o darmowe programy jest to jeden z najlepszych. Można w nim bardzo łatwo i szybko zmniejszyć rozmiar zdjęcia a także obniżyć jakość zdjęcia wszystkie te zabiegi sprawią, że zdjęcie np będzie zajmować nie np 4 MB tylko 50 KB i będzie miało dobrą jakość. Co do painta to w paincie w windowsie XP też jest funkcja zmiany rozmiaru ( Menu obraz -> polecenie atrybuty. Po wybraniu można ustalić wysokość oraz szerokość w pixelach. Irfan view też dobry programik niedługo pojawią się filmy instruktażowe, które pokażą jak się nim obsługiwać.

Pozdrawiam.
Krystian
Administrator

Postprzez wawik 14 sty 2011, o 19:45

Ciekawie się zrobiło po prezentacji obróbki zdjęć, ale czy będą nowe odcinki kursów? :D
wawik
Wtajemniczony
Wtajemniczony

Postprzez Krystian 15 sty 2011, o 13:31

Następne kursy będą związane z bankowością elektroniczną :)
Krystian
Administrator

Postprzez wawik 4 lut 2011, o 19:17

Potrzebuje instrukcji, jak Fotosizerze zmniejszyc plik ze zjęciami (chodzi cieżar pliku) :D
wawik
Wtajemniczony
Wtajemniczony

Następna strona

Powrót do Propozycje nowych komputerowych kursów multimedialnych.