Wszelkie formy spamu (niechciane reklamy)

Tutaj będą się pojawiać informacje od załogi kSenior.pl. Nowe tematy mogą zakładać tutaj tylko administratorzy i moderatorzy.

Wszelkie formy spamu (niechciane reklamy)

Postprzez Dariusz 16 maja 2011, o 06:55

Ostatnio mamy kłopot z automatami (botami) rejestrującymi się na naszym forum. Programistyczne, tymczasowo udało mi się z uporać z tym problemem. Do jednego właściciela (złośliwego bota który się ciągle rejestrował ) udało mi się skontaktować i opierdzielić : ).
Jeżeli otrzymałeś(aś) prywatną wiadomość która pochodziła od użytkownika zarejestrowanego na naszym forum, proszę zgłosić to dziale kontakt na ksenior.pl

Nie zawsze mam czas przez to wszystko odpisać i posłużyć radą na forum.

Pozdrawiam Wszystkich
Dariusz
Administrator

Re: Wszelkie formy spamu na forum (niechciane reklamy)

Postprzez Dariusz 30 sie 2011, o 07:30

Uporałem się ze spamem. Przy rejestracji nie ma haseł obrazkowych ponieważ roboty to omijają. Wprowadziłem równanie matematyczne 2+3 i w polu formularza trzeba wpisać odpowiednią liczbę. To weryfikacja która ma na celu sprawdzić czy osoba wypełniająca formularz rejestracji jest robotem czy człowiekiem. Jak na razie jeden spamer się zarejestrował przez noc z Rosji. Widać musiał zrobić to ręcznie. Póki co mamy spokój. Czekamy na dalsze ataki. Oby nie tak szybko wróciły :)
Dariusz
Administrator

Powrót do Informacje od załogi kSenior.pl