WITAM SERDECZNIE WSZYSTKICH SENIORÓW I SENIORKI

Przywitaj się i powiedz nam coś o sobie. Czym zajmujesz się na co dzień oraz jak na początku wyglądał twój pierwszy kontakt z komputerem i jaki jest on dzisiaj. Jakie trudności napotkałeś i czy udało ci się je pokonać. Czym się najczęściej zajmujesz korzystając z komputera.

WITAM SERDECZNIE WSZYSTKICH SENIORÓW I SENIORKI

Postprzez poetka50 13 lis 2011, o 12:56

Chodzę na zajęcia U.T.W. III wieku 3 razy w tygodniu.A co do komputerów pracowałam na nich od 1989 roku w P.K.S.Gdańsk.Szkolenie odbyłam też w Fundacji Gospodarczej w Gdyni było bezpłatne dla emerytów.Znam wspaniałego , sympatycznego informatyka pana Darka. który pomaga mi , gdy wynikają problemy techniczne z komputerem.Piszę wiersze i umieszczam je na wątku Książki, literatura, poezja.Lubię dobrą muzykę i film.Uwielbiam czytać książki .Pozdrawiam Henia
poetka50
Aktywny
Aktywny

Re: WITAM SERDECZNIE WSZYSTKICH SENIORÓW I SENIORKI

Postprzez frasag 13 lis 2011, o 16:00

Wiitaj Heniu.Miło że do nas trafiłaś.Ja też trochę piszę ,ale nauczony doświadczeniami z wierszami na kilku innych portalach już nic nie publikuję.NIESTETY TAK MUSI BYĆ.Ale w wolnej chwili poczytam Twoją twórczość.Baw się dobrze z nami.POZDRAWIAM. :)
Obrazek
JAKOBY jestem, ale JAKOBY mnie nie było.
frasag
Kopalnia wiedzy
Kopalnia wiedzy

Postprzez Janek 13 lis 2011, o 16:37

Witaj Heniu-poetko50 w naszym forum!
To dobrze, że masz tak długi staż komputerowy. My tutaj, jako starsi niż "50" ;) , potykamy się co krok o jakieś problemy komputerowe. Więc liczymy na Ciebie :) .
Pozdrawiam Cię serdecznie.
Janek.
Janek
Wtajemniczony
Wtajemniczony

Postprzez hutkow 14 lis 2011, o 22:42

Witaj Poetko!
Komputer to podstawowe narzędzie pisarza dlatego cieszę się,że będziesz nam pomagała w trudnych sprawach komputerowych udzielając porad rymowanych,które łatwiej wchodzą do głowy.
hutkow
Kopalnia wiedzy
Kopalnia wiedzy

Postprzez poetka50 24 lis 2011, o 14:56

Witam moi kochani Janku i hutkow dziękuje za miłe powitanie.Ja mam 61 lat a tak w ogóle pseudonim poetycki mam Neris.Wiersz pisze od dawna przez długi czas pisałam do szuflady, dopóki nie zaczęłam uczestniczyć w warsztatach literackich Uniwersytetu Gdańskiego III Wieku.U.T.W. wydał tom wierszy W PRZESTRZENI gdzie znalazło się 8 moich wierszy.W poprzednim roku zajęłam 3 miejsce3 w konkursie poezji dla seniorów w Gdyni.W tyk roku w dodatku Gazety Wyborczej MOJA GDYNIA ukazało się moje zdjecie i artykuł WESOŁE ŻYCIE SENIORKI W GDYNI, choć wcześniej też tam znalazł się mój mały tekst TAJEMNICZE SANKTUARIUM.Mam bloog własny z wierszami www.naprzestrzenizycia.bloog.pl tytuł KALEJDOSKOP UCZUĆ.Zapraszam.To tyle o mnie proszę napiszcie coś więcej o sobie.
poetka50
Aktywny
Aktywny

Postprzez poetka50 24 lis 2011, o 14:57

Zapomniałam o Tobie frasag przepraszam pozdrawiam serdecznie.
poetka50
Aktywny
Aktywny

Postprzez Janek 25 lis 2011, o 10:11

Witam Cię, Heniu-Neris.
Cóż ja Ci biedny napisze o sobie. Moje życie emeryta jest raczej bezbarwne. Jestem nieco starszy, nie, córeczką nie mogłabyś być, (a szkoda byłbym dumny :) z takiej). Życie zawodowe miałem ciekawe. Ano, dziesięć lat temu pan rektor wysłał mnie na emeryturę. A lubiłem swoją pracę nauczyciela-naukowca. Coś tam jednak w życiu osiągnąłem i z paru epizodów oraz decyzji mogę być zadowolony. Tak sobie czasem podśpiewuję:
"... kiedy spojrzę hen za siebie, w tamte lata co minęły, czasem myślę co przegrałem, a co diabli wzięli...". Ale, jak powiedziałem.
Dwie wnuczki już odchowane, "wyfrunęły" z naszego gniazdka... Następne dwie są b.daleko od nas. Więc tak sobie z żonką żyjemy, jak u J.I.Kraszewskiego, :) .
Dużo czytam, chyba ze dwadzieścia % zbiorów biblioteki osiedlowej przeczytałem. Jestem grymaśny, nie lubię np. amerykanizmów ( i w ogóle tamtego stylu życia), nie lubię łzawych romansów i sentymentalizmów. Ale bardzo lubię naszych poetów i podziwiam ich. Ich skróty myślowe, metafory...
Oto próbka/przykład: "... i kobiety przy studniach, brzemienne jak grusze...", albo: "... jak dziewczę kłosem budzące kochanka...", albo: "... szukajcie prawdy jasnego płomienia... "
I ten genialny skrót J.S.: "Chodzi mi o to, aby język giętki, powiedział wszystko, co pomyśli głowa. A czasem był jak piorun - jasny, prędki. A czasem smutny - jako pieśń stepowa". Podziwiam. Tylko tyle mi pozostaje.
A Tobie gratuluję pięknego hobby.
Pozdrawiam serdecznie.
Janek.
Janek
Wtajemniczony
Wtajemniczony

Postprzez poetka50 25 lis 2011, o 20:28

Janku dziękuję za obszerną odpowiedź.ja mam dzieci dorosłe mają swoje życie i mam wnuki od córki wnuczkę i od syna wnuka.chodzę teraz na prawo jazdy bo od dawna o tym marzyłam i kupie sobie mały samochodzik.Jeszcze pomagam samotnej matce z pięciorgiem dzieci.udzielam się jak mogę m żyję na pełnych obrotach.Książki czytam romanse ale te wyższego rzędu , z filmów oglądam horrory i melodramaty.lubię spacery po lesie a szczególnie , gdy są grzyby..Udzielam się towarzysko.Mam sporo przyjaciół.Siedzę dużo na naszej klasie.[Pozdrawiam serdecznie Henia
poetka50
Aktywny
Aktywny

Postprzez hutkow 26 lis 2011, o 20:19

Witam!
Z sympatią czytam Wasze wynurzenia, przypomniała mi się piosenka nie pamiętam ani autora ani wykonawcy wesołe jest życie staruszka.Ja również mam swoje hobby co prawda nie z chwilą przejścia na emeryturę ale wiąże się z emeryturą ponieważ kupiłem w tedy działkę leśną na Roztoczu gdzie wybudowałem domek do celów rekreacji i wypoczynku.Córka namówiła mnie do uczestnictwa w forum poświęconym ogrodom.Dorobiłem się już prawnuczka,który jest ulubieńcem całej mojej rodziny.Resztę o mnie można poczytać w postach tego sympatycznego forum.
Pozdrowienia Edward :)
hutkow
Kopalnia wiedzy
Kopalnia wiedzy

Postprzez Nektarynka 26 lis 2011, o 21:11

Witam serdecznie.... Martę i poetkę moją imienniczkę .Świetnie trafiłyście..znikną kłopoty i problemy z kompusiami ...jak ktoś ma ...Jest wiele wątków różnych ...każdy coś dla siebie znajdzie....Pozdrawiam i życzę miłego pobytu. :)
Nektarynka
Zaawansowany
Zaawansowany

Następna strona

Powrót do Przywitaj się z nami :-)