Witajcie seniorzy

Przywitaj się i powiedz nam coś o sobie. Czym zajmujesz się na co dzień oraz jak na początku wyglądał twój pierwszy kontakt z komputerem i jaki jest on dzisiaj. Jakie trudności napotkałeś i czy udało ci się je pokonać. Czym się najczęściej zajmujesz korzystając z komputera.

Re: Witajcie seniorzy

Postprzez halina 9 lis 2012, o 15:32

Napisał Teo:
Młodzi nigdy nie mają czasu.

Witaj ponownie. To jesteś tutaj właściwym człowiekiem na właściwym miejscu, tak jak i my a ja w szczególności.
U mnie wnuczka pomogła mi jeden raz w dniu, kiedy przywiozłam nowego laptopa do domu. Potem już nigdy nie miała czasu, czasami przez telefon coś pytałam jak byłam pod ścianą. Podejrzewam, ze trochę liczyła na to że zniechęcę się szybko i oddam.
Pisz proszę na forum o wszystkim co Cię zainteresuje, bo im nas będzie więcej, tym lepiej.
Pozdrawiam i powodzenia. Obrazek
halina
Kopalnia wiedzy
Kopalnia wiedzy

Witajcie seniorzy

Postprzez BabkaGratka 22 lis 2012, o 17:41

Witam Bywalców.
Klaniam się pięknie, melduję przybycie i cieszę się, że tu do Was trafilam.
Przepraszam, klawiaturę mam nieco sfatygowaną, nie chce wybijać pewnych liter,
zapewniam, ze to nie jest z mojej strony maniera, tylko feler. :oops:
Myślę, że podszkolę się trochę z komputera.Jestem informatycznym samoukiem , korzystając ze strony ksenior.pl zamiast metodą prób i błędów szybciej opanuję na kursie potrzebne mi umiejętności.
BabkaGratka
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez frasag 22 lis 2012, o 18:01

Witaj BabkoGratko:
To tak jak my prawie wszyscy-samouki i koleżeńska pomoc na tej stronie.Życzę przyjemnego pobytu tutaj i zapraszam na Forum.
Obrazek
Obrazek
JAKOBY jestem, ale JAKOBY mnie nie było.
frasag
Kopalnia wiedzy
Kopalnia wiedzy

Postprzez wawik 22 lis 2012, o 19:23

Ja też witam nową Babkę, w dodatku młodą Babkę, bo każda Babka jest młoda. :lol:
My się tu wszyscy podszkalamy i w grupie raźniej i zgubić się trudniej :lol:
wawik
Wtajemniczony
Wtajemniczony

Postprzez halina 23 lis 2012, o 12:30

Witam Cię serdecznie.
Proszę pisz co Ci na sercu leży i z czym zechcesz z nami się podzielić, tutaj wszyscy są przyjaźnie do siebie nastawieni i pomagamy sobie wzajemnie w czym kto może.
Pozdrawiam.
Też babka Halina.Obrazek
halina
Kopalnia wiedzy
Kopalnia wiedzy

Postprzez Reni1947 28 gru 2012, o 19:27

Witam.
Aż się sama dziwię, że nigdy dotąd nie natrafiłam na tę stronę, a przecież jest ona dla mnie najtrafniejsza z wszystkich stron, na których można dyskutować we właściwym towarzystwie ;)
Choć komputer użytkuję już sporo czasu wciąż wiele rzeczy nie wiem, ale jestem otwarta na naukę, na którą ..,jak mówią, nigdy nie jest za późno. Do tej pory głównie korzystam z komunikatorów, przepisów kulinarnych, ale jeszcze interesują mnie programy do obróbki zdjęć, które wciąż dla mnie są niezbyt zrozumiałe.
To na razie tyle, idę zapoznać się głębiej z tym portalem i pozdrawiam wszystkich emerytów :D
Obrazek
Wciąż nie mogę go ujarzmić, kto pomoże>
Reni1947
Aktywny
Aktywny

Postprzez Rysbar 29 gru 2012, o 07:08

Dzień dobry!
Witam nową uczestniczkę naszego forum. Na pewno znajdziesz tutaj wiele przydatnych informacji, a także dużo pomocnych rad ze strony bardziej zaawansowanych uczestniczek i uczestników. Powodzenia w korzystaniu ze strony. O wątpliwościach czytaj w poszczególnych wątkach i pytaj. Panie Nektarynka, Halina i Krystyna posiadaja już dużą wiedzę i chętnie się z nią dzielą. Pozdrawiam.
Obrazek - Toruń moje rodzinne miasto.
Rysbar
Super Senior
Super Senior

Postprzez Nektarynka 30 gru 2012, o 18:00

Witaj Reni ...miło że Powiększyłaś nasze grono...Wszyscy się uczymy i pomagamy sobie...Zawsze coś dla siebie znajdziesz ..Pozdrawiam.. :)
Rysbar ..Jesteś niemożliwy . ;) ...Przecież wszyscy znamy się na czymś... nie koniecznie na tym samym....
Pozdrawiam cieplutko.. :)
Nektarynka
Zaawansowany
Zaawansowany

Postprzez Reni1947 15 sty 2013, o 10:39

Witam i dziękuję za miłe powitanie :)
Jak wspominałam jestem 65latką, emerytką od 10 lat, komputer jest moją pasją, jestem jedynym użytkownikiem (mąż woli tv i książki).Trochę mam mało czasu na poświęcenie się tej pasji, akurat w środowisku moich znajomych nie jest ona zbyt popularna, twierdzą, że jestem uzależniona :shock: i w związku z tym muszę ograniczać swój czas przy komputerze i zajmować się, jak to babcie:gotowaniem, opieką nad wnukami,spacerami z mężem, wizytami u dzieci,znajomych itp, itd.
Od czasu wpisu wpadałam tu często, przede wszystkim w przyśpieszonym tempie przyswajałam sobie kurs multimedialny, to dzięki niemu odkryłam stronę Ksenior.pl i to wspaniałe forum.
Z kursu multimedialnego wiele tematów znałam, ale ten sposób przedstawienia pozwolił mi utrwalić wiedzę, ale jednocześnie dalej mam w głowie mętlik i wciąż wiem, że nic nie wiem
Jakie są moje oczekiwania ? Otóż zrozumiałam,że i tak nie ogarnę wszystkich komputerowych możliwości, bo to jest niemożliwe, ale przebywając w swojej grupie, jaką są emeryci chciałabym usystematyzować i poukładać to wszystko w logiczną całość. By komputer wreszcie "zaczął mnie słuchać" i żeby mi nie ściągał niezrozumiałych plików :evil: ,które powodują okropny bałagan :mrgreen:
Pozdrawiam.
PS.Swoje problemy i sugestie przedstawię w odpowiednim dziale, by tu chociaż zachować porządek. ;)
Obrazek
Wciąż nie mogę go ujarzmić, kto pomoże>
Reni1947
Aktywny
Aktywny

Postprzez marta46 15 sty 2013, o 17:14

Reni1947 napisał(a):Witam i dziękuję za miłe powitanie :)
Jak wspominałam jestem 65latką, emerytką od 10 lat, komputer jest moją pasją, jestem jedynym użytkownikiem (mąż woli tv i książki).Trochę mam mało czasu na poświęcenie się tej pasji, akurat w środowisku moich znajomych nie jest ona zbyt popularna, twierdzą, że jestem uzależniona :shock: i w związku z tym muszę ograniczać swój czas przy komputerze i zajmować się, jak to babcie:gotowaniem, opieką nad wnukami,spacerami z mężem, wizytami u dzieci,znajomych itp, itd.
Reni, witam.
Nie rozumiem, dlaczego opierasz się na twierdzeniach znajomych i musisz ograniczać czas przy komputerze.
My już nic nie musimy,robimy to co my chcemy, a nie robimy to co chca inni. Znajomi nie przeżyją reszty życia za Ciebie.
Gotuję obiady, chodze na spacery, na basen i mam czas na kontakty towarzyskie w realu i w internecie.
Na pewno wszystko pogodzisz tylko nie daj sie ustawiać.
Pozdrawiam.
Pozdrawiam.
marta46
Aktywny
Aktywny

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Przywitaj się z nami :-)