WAZNE. USUWAMY użytkowników którzy spamują

Tutaj będą się pojawiać informacje od załogi kSenior.pl. Nowe tematy mogą zakładać tutaj tylko administratorzy i moderatorzy.

Re: WAZNE. USUWAMY użytkowników którzy spamują

Postprzez frasag 14 lut 2015, o 10:26

A moja propozycja jest taka:
Gdy ktoś ma własną stronę to może ją dodać ALE TYLKO W SWOIM PROFILU. Nie ma potrzeby żeby powtarzać link w każdym swoim wpisie. A na Forum to tylko wtedy gdy dotyczy to konkretnego poruszanego wcześniej zagadnienia. W innych przypadkach BAN. Ale to i Regulamin musi być dostosowany i monitoring.
Tak by chyba lepiej było, bo nawet wpisanie 10 prawidłowych postów to nie problem, a potem "hulaj dusza". Mnie najbardziej wkurzają takie śmieci jak: jaki prezent dla mamy, babci, męża, wnuczków i innych pociotków- oraz sprawy meblowania, kolorów itp. Każdy z nas ma inną sytuację finansową- mieszka gdzie indziej i kupuje na co go stać- w ostateczności można kogoś bliskiego zapytać lub na innych forach tematycznych- a nie zaśmiecać Forum i zawracać głowę ludziom których się zna tylko z literek i najczęściej nie są oni fachowcami w poruszanym temacie. No i mamy też tu dział OGŁOSZENIA- tam można się wyżywać gdy już ktoś musi. To tylko propozycje, a co z tego wyjdzie to zadecydują Dariusz i Krystian.
Pozdrawiam.
Obrazek
JAKOBY jestem, ale JAKOBY mnie nie było.
frasag
Kopalnia wiedzy
Kopalnia wiedzy

Postprzez Dariusz 14 lut 2015, o 11:38

frasag napisał(a):A moja propozycja jest taka:
Gdy ktoś ma własną stronę to może ją dodać ALE TYLKO W SWOIM PROFILU. Nie ma potrzeby żeby powtarzać link w każdym swoim wpisie. A na Forum to tylko wtedy gdy dotyczy to konkretnego poruszanego wcześniej zagadnienia. W innych przypadkach BAN. Ale to i Regulamin musi być dostosowany i monitoring.
Tak by chyba lepiej było, bo nawet wpisanie 10 prawidłowych postów to nie problem, a potem "hulaj dusza". Mnie najbardziej wkurzają takie śmieci jak: jaki prezent dla mamy, babci, męża, wnuczków i innych pociotków- oraz sprawy meblowania, kolorów itp. Każdy z nas ma inną sytuację finansową- mieszka gdzie indziej i kupuje na co go stać- w ostateczności można kogoś bliskiego zapytać lub na innych forach tematycznych- a nie zaśmiecać Forum i zawracać głowę ludziom których się zna tylko z literek i najczęściej nie są oni fachowcami w poruszanym temacie. No i mamy też tu dział OGŁOSZENIA- tam można się wyżywać gdy już ktoś musi. To tylko propozycje, a co z tego wyjdzie to zadecydują Dariusz i Krystian.
Pozdrawiam.

Zgadzam się zapisuję do planów realizacji. Postaram się jak najszybciej to ustawić.
Dariusz
Administrator

Postprzez Administrator 18 lut 2015, o 11:19

Na dzień dzisiejszy skontaktowałem się z 5 firmami które nawet nie mają pojęcia, że ich firmy pozycjonerskie zaśmiecają nasze forum. Powołuję się na prosty paragraf

Art. 24. 1. Kto przesyła za pomocą środków komunikacji elektronicznej niezamówione informacje handlowe, podlega karze grzywny.
2. Ściganie wykroczenia, o którym mowa w ust. 1, następuje na wniosek pokrzywdzonego.

Pozdrawiam.
Dariusz.
Administrator
Administrator

Postprzez Krystian 18 lut 2015, o 12:42

Następnym razem już nie będzie ostrzeżeń tylko OD RAZU zakładamy sprawę sądową.
Przypominam spamerom, że nękania tj. Stalking jest ścigane z urzędu.
Po zgłoszeniu spamowania - stalkingu sprawę prowadzi już sąd w oparciu o dowody w postaci zrzutów ekranu bez naszego udziału. Potem jedynie zapadają wyroki.
Krystian
Administrator

Postprzez wawik15 18 lut 2015, o 13:13

Brawo.
Czas najwyższy skończyć ze spamerami. Z naszej strony też powinna być większa czujność na posyłaczy linków w postach czy w podpisach do całej gamy ofert handlowych i nie tylko i zgłaszanie do Administracji forum.
wawik15
Wtajemniczony
Wtajemniczony

Postprzez Dariusz 20 lut 2015, o 07:57

Od dziś nowi nie mogą wstawiać linków w podpisach oraz w postach. Zobaczymy czy zapanuje spokój. Czas czyścić forum dalej. Już ok 100 osób zbanowałem. Trochę mi to zajmie ale posprzątam to w końcu :) Ja się cieszę nie wiem jak wy :lol:
Załączniki
Clipboard01.jpg
Clipboard01.jpg (21.96 KiB) Przeglądane 73 razy
Dariusz
Administrator

Postprzez frasag 20 lut 2015, o 08:23

Witam.
Ja też się bardzo cieszę, ale wiem z doświadczenia że to ciągła praca, czasem nawet kłótnia z userami o przenoszenie wpisów do innego wątku i inne. Przydało by się też na privku zrobić taką opcję żeby wiadomości od tzw. "wrogów" nie przychodziły wcale do adresata jeśli ten kogoś nie chce czytać, to dać mu ignora i po sprawie. Po co sobie psuć krew?
Miłego weekendu życzę- bez nowych spamerów.
Obrazek
Obrazek
JAKOBY jestem, ale JAKOBY mnie nie było.
frasag
Kopalnia wiedzy
Kopalnia wiedzy

Postprzez Dariusz 20 lut 2015, o 09:04

Zgadza się. Nieustanna praca. Forum widzę rozrasta się. Zaczęliśmy w 2010 było nas mało poświęcałem się więcej rozbudowie ksenior od strony filmowo, technicznej. Wraz z rozrostem grupy użytkowników pojawiło się więcej tematów staliśmy się bardziej widoczni w Google a co za tym idzie widoczni przez spamerów którzy wykorzystują nasze forum do złych celów. Cenie sobie wasze sugestie, zgłoszenia w kontakt, wypowiedzi odnośnie funkcjonalności i staram się te priorytetowe jak najszybciej wdrażać jeśli pozwalają mi na to możliwości techniczne. Szykuję duże zmiany w kseniorze. Niebawem więcej informacji :)
Dariusz
Administrator

Postprzez wawik15 20 lut 2015, o 13:28

Znam fora że dopiero po dziesięciu postach można pisać na pw. Tutaj mogę zasugerować że po dwudziestu, ponieważ z zasady nic nie oferujemy do wymiany.
Pozdrawiam.
wawik15
Wtajemniczony
Wtajemniczony

Postprzez Dariusz 20 lut 2015, o 18:55

wawik15 napisał(a):Znam fora że dopiero po dziesięciu postach można pisać na pw. Tutaj mogę zasugerować że po dwudziestu, ponieważ z zasady nic nie oferujemy do wymiany.
Pozdrawiam.

Słuszna uwaga. Zmieniłem. 20 postów minimum by móc wysyłać PW i nowi użytkownicy palą się na jaskrawy niebieski. Można ich teraz łatwo wyróżnić, zgłosić itp. Czekam na kolejne propozycje. Niebawem ustawię dla was rangi.
Dariusz
Administrator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Informacje od załogi kSenior.pl