WAZNE. USUWAMY użytkowników którzy spamują

Tutaj będą się pojawiać informacje od załogi kSenior.pl. Nowe tematy mogą zakładać tutaj tylko administratorzy i moderatorzy.

Re: WAZNE. USUWAMY użytkowników którzy spamują

Postprzez Dariusz 10 lut 2015, o 09:36

Nigdy nie ma skutecznej metody. Zawsze znajdą się osoby pozycjonujące strony www które przywitają się ładnie. Odpowiedzą na parę wątków a potem wplatają swoje linki nagminnie. Oczekuje też waszego zaangażowania. Jeśli mi ktoś prześle na kontakt zgłoszenie o spamie. Na pewno zwrócę na nie uwagę. Niestety pracuje zawodowo i mam wiele obowiązków i nie zawsze jest czas na ciągłą moderacje kseniora. Nikt tego nam nie finansuje a reklamy nie pokryją kosztów zatrudnienia moderatorów. Może pomyślimy nad mianowaniem kilku aktywnych uczestników forum moderatorami. Zobaczymy. W planach na razie przebudowa plus nowe filmy. ;)
Dariusz
Administrator

Postprzez Dariusz 10 lut 2015, o 09:38

frasag napisał(a):Mam nadzieję, że wspólnie oczyścimy tę stronę ze "śmieci i innego badziewia" oraz pozbędziemy się "pseudouserów" z reklamami, którzy ciągle wklejają linki żeby przez nasze klikanie poprawić sobie pozycję w Google dla swoich interesików. Linki owszem, ale tylko gdy zawierają poradę lub odpowiedź na zadany problem. Ale zauważyłem już że niektórzy i na to znaleźli sposób: taki zadaje pytanie nie związane zupełnie z tematyką tej strony i znika, a następnie w ciągu 5 minut wchodzi z innego nicka i sam sobie odpowiada. To jasne jak słońce, bo nawet wyszukanie i skopiowanie linka trwa dłużej. Dlatego trzeba też zwrócić uwagę i usunąć tych co mają po kilka nicków. Pozdrawiam Administrację i poważnych Gości. :) :) :) :) :)

Słuszna uwaga. Przyjże się temu bliżej.
Dariusz
Administrator

Postprzez grazyna 11 lut 2015, o 12:57

No to się doczekałam ,pozdrowionka grazyna. ;)
grazyna
Aktywny
Aktywny

Postprzez Dariusz 11 lut 2015, o 18:32

Dziś kolejna porcja spamerów przy kawie poleciała :) w liczbie ok. 50. Jutro ciąg dalszy ;)
Dariusz
Administrator

Postprzez frasag 12 lut 2015, o 11:18

Dariuszu:
Wyrzucisz takiego przez drzwi, to oknem znowu wejdzie- nawet jeśli nie w dzień to w środku nocy. Znam to z własnego doświadczenia gdy fajną stronkę trzeba było zamknąć.
Pozdrawiam. :)
Obrazek
JAKOBY jestem, ale JAKOBY mnie nie było.
frasag
Kopalnia wiedzy
Kopalnia wiedzy

Postprzez Dariusz 12 lut 2015, o 13:21

Racja ale Przez okno tak łatwo nie wejdą bo dostają bana na IP chyba, że mają zmienne. Chociaż zrobię czystki ale na pewno nie mowa o zamykaniu strony :)
Dariusz
Administrator

Postprzez frasag 12 lut 2015, o 14:37

No właśnie- to zmienne IP- jak ktoś wchodzi np. z Mini Opery to potrafi w jedną noc założyć kilkanaście różnych nicków i w każdym wszystkich opluć. Jedynie co można zrobić rano to kasować i czekać na następne odwiedziny- ja nie byłem w stanie. Nawet raz mnie się trafił taki IP wcześniej zbanowany i wyszło że sam sobie bana dałem. Nawet zaczęło mi odliczać 30 dni. :lol: Niektórzy nie rozumieją znaczenia słowa "ODSPÓŁKUJ SIĘ".
Obrazek
JAKOBY jestem, ale JAKOBY mnie nie było.
frasag
Kopalnia wiedzy
Kopalnia wiedzy

Postprzez Dariusz 13 lut 2015, o 18:16

No zmienne IP uniemożliwia lecz można np. Pomyśleć o zakaz pisania więcej niż 1 post dla nowych tylko po jednym. Przy kilku moderatorach których bym mianował spośród was można by było szybciej zaradzić. Do tego czasu musiałbym przygotować filmik instruktażowy jak zarządzać panelem moderatora. Wyłączyć można także dla nowych wstawianie linków w stopce. Wszystko z czasem uruchomię. Przyznaję miałem troszkę mniej czasu i nie zaglądałem tu często. To się zmieni. Jeszcze tylko trochę cierpliwości :)
Dariusz
Administrator

Postprzez wawik15 13 lut 2015, o 20:28

Dariusz napisał(a): Wyłączyć można także dla nowych wstawianie linków w stopce.

Na innym forum pilnujemy takich i dziennie usuwamy po kilka spamerów, a czy można zablokować wklejanie linków dla nowych np. do dziesięciu postów?
wawik15
Wtajemniczony
Wtajemniczony

Postprzez Dariusz 14 lut 2015, o 09:52

Powinno być. Posiedzę nad tym i spróbuję to uruchomić. Cierpliwości. Póki co monitoruje nowo zarejestrowanych ręcznie. Wspólnie coś zdziałamy :)
Dariusz
Administrator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Informacje od załogi kSenior.pl