Waloryzacja emerytur 2014

Zapraszamy do dyskusji na tematy polityczne i gospodarcze w Polsce i na świecie.

Waloryzacja emerytur 2014

Postprzez Rysbar 12 lut 2014, o 15:21

To jeszcze nie jest oficjalna informacja, ale widać jaka nas czeka "niespodzianka"
http://www.emerytura.senior.pl/116,0,Podwyzka-rent-i-emerytur-w-marcu-2014-sprawdz-o-ile-wzrosna-swiadczenia,18500.html
Moja emerytura nie jest najniższą, nie jest też tą z wysokich. Plasuje się trochę poniżej średniej. Uważam, że proponowana waloryzacja emerytur jest niesprawiedliwa. WARTOŚĆ EMERYTURY NIE JEST LOKATĄ BANKOWĄ ze wzrastającym oprocentowaniem po upływie określonego czasu.
Zarabiałeś dużo, płaciłeś wysokie składki? Od nich miałeś wyliczoną odpowiednią wysokość emerytury.
Zarabiałeś mało, płaciłeś niskie składki? To dostałeś odpowiednio niższą emeryturę.
Waloryzacja ma rekompensować wzrost kosztów życia i cen podstawowych artykułów.
Wszyscy: ten z emeryturą 6000 zł i ten z emeryturą 1000 zł ponieśli i będą ponosić takie same obciążenia w wydatkach. I tylko te obciążenia winny być brane pod uwagę przy waloryzacji. Ja optuję za kwotową waloryzacją - wszystkim po równej kwocie.
Zwłaszcza, że Sąd Najwyższy uznał (przerabialiśmy już waloryzację kwotową) za zgodną z naszą Konstytucją
Obrazek - Toruń moje rodzinne miasto.
Rysbar
Super Senior
Super Senior

Re: Waloryzacja emerytur 2014

Postprzez frasag 12 lut 2014, o 17:18

No to "sypnęli" groszem :lol: :lol: :lol:
Powinno wystarczyć na 1 egzemplarz Komputer Świata (pod warunkiem że nie zdrożeje) :evil: :evil: :evil:
Obrazek
JAKOBY jestem, ale JAKOBY mnie nie było.
frasag
Kopalnia wiedzy
Kopalnia wiedzy

Postprzez hutkow 13 lut 2014, o 08:15

No widzisz Rysiu,Franio Ci podpowiedzial co zrobić z taką kupą forsy.Robią z nas balona w żywe oczy.Myślę,że im nie zależy na emerytach bo jeszcze mają ciut czasu do wyborów.
hutkow
Kopalnia wiedzy
Kopalnia wiedzy

Postprzez lucyna12 29 mar 2014, o 18:49

a ja ciągle się zastanawiam jak poszaleć za 32 zł dla nas oboje :?
lucyna12
Omnibus
Omnibus

Powrót do Polityka i Gospodarka.