[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4765: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3877)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4767: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3877)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4768: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3877)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4769: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3877)
Trudno było wam przejść na emeryturę? | kSenior forum - forum dla seniorów

Trudno było wam przejść na emeryturę?

Usiądź wygodnie, zrelaksuj się, postaw swój ulubiony napój obok siebie :) Porozmawiaj na luźne tematy nie związane z komputerami. Możesz tutaj pisać o wszystkim o czym dusza zapragnie :)

Re: Trudno było wam przejść na emeryturę?

Postprzez Rysbar 5 mar 2014, o 07:44

Obrazek - Toruń moje rodzinne miasto.
Rysbar
Super Senior
Super Senior

Postprzez Knieja 3 kwi 2014, o 05:11

Witam ,jestem tu nowa.Poczytałam troszkę temat i widzę,że nie tylko o emeryturach piszecie,ale i o rentach.
Trudno było mi pogodzić się z tym,że po 15 latach odebrano mi rentę chorobową.Zatem co ? cudownie wyzdrowiałam? przeżyłam szok zdziwienia i rozczarowania.Najdziwniejsze było to,że lekarz na ostatniej komisji powiedział mi w prost."Jest pani chora i ja daję pani kolejne dwa lata,ale czy system panią przepuści,to już nie zależy ode mnie,bo kasa jest pusta" Myślałam,że to jakiś żart,ale nim nie był.Odwołałam się do sądu pracy i tam kolejny szok .Byłam 30 na liście i nawet obawiałam się,że spędzę w sądzie cały dzień.Niestety ,sprawy toczyły się błyskawicznie ,niemal taśmowo "wniosek odrzucono" Płacz tych wszystkich kobiet był straszny.....co dalej,jak żyć i z czego ? Niestety,to już nikogo nie obchodziło....Co do emerytury,to śmiech na sali....często muszą być dwie by jakoś powiązać koniec z końcem...samo życie.Pozdrawiam serdecznie i wszystkim życzę zdrowia i jeszcze raz zdrowia.Miłego dnia.
Knieja
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Allina322 29 maja 2014, o 22:42

Ja się cieszyłam na emeryturę. Jestem osobą aktywną więc nie bałam się, że zalegnę w domu. Teraz mam czas na swoje pasje, na spotykanie się ze znajomymi i wycieczki. Jestem całkiem zadowolona ze swojego życia na emeryturze.
Allina322
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez tesia3 31 maja 2014, o 11:37

Witam , pozdrawiam w słoneczną pogodę. A co do tematu-emerytura to dla mnie to była ulga, odejście z pracy zbiegło się z poważną , długą chorobą. Pracę miałam bardzo uciążliwą , bo na grafik , a do tego zmianową i w szkodliwych warunkach. Nigdy nie chciałabym już tak pracować. Ale obecnie nie nudzę się , mam dużo zainteresowań, znajomych no i obowiązków . Uczęszczam na UTW, a więc nie wiem kiedy tak szybko mijają tygodnie. Na emeryturze jest nowy etap w życiu i trzeba się cieszyć. tesia/3
Wystarczą dwa słowa miłe...
tesia3
Zaawansowany
Zaawansowany

Postprzez Allina322 2 cze 2014, o 23:04

Zgadzam się, to nowy etap i trzeba z niego korzystać ile się da. UTW to świetna sprawa, dużo moich znajomych chodzi, chyba też o tym pomyślę, może zapiszę się razem z mężem? Na co chodzisz? Jak to w ogóle wygląda, często są spotkania?
Allina322
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez tesia3 4 cze 2014, o 10:03

Na UTW chodzę piąty rok. To jest filia Uniwersytetu Wrocławskiego. Mamy co drugi tydzień wykłady o różnej tematyce i co tydzień ćwiczenia w sekcjach , które sobie sami wybieramy. Ja chodzę na komputerową, kulinarną (chociaż nie mam dla kogo gotować) i Kresowiacy z tamtych stron nie pochodzę, ale jestem miłośniczką. Zachęcam do zapisania na UTW jak są takie możliwości. Dobre kontakty między ludzkie i dużo znajomych. Dla samotnych osób i nie tylko polecam . Na naukę nigdy nie jest zapóżno!!! Pozdrawiam miło. Alicja/t3.
Wystarczą dwa słowa miłe...
tesia3
Zaawansowany
Zaawansowany

Powrót do BAR