Trudno było wam przejść na emeryturę?

Usiądź wygodnie, zrelaksuj się, postaw swój ulubiony napój obok siebie :) Porozmawiaj na luźne tematy nie związane z komputerami. Możesz tutaj pisać o wszystkim o czym dusza zapragnie :)

Re: Trudno było wam przejść na emeryturę?

Postprzez Rysbar 5 mar 2014, o 07:44

Lothario pisała:
Witam. Jestem tu nowa. W czerwcu tego roku mogę przejść na emeryturę, mogę też zostać w pracy. I sama nie wiem co robić? Jedni mówią pracuj dopóki możesz, inni radzą przejść na emeryture. Jakie macie doświadczenia????

To zależy od wysokości ewentualnej emerytury. Warto sobie policzyć przed przejściem. Jeśli wypadałaby niska, to pracować jak najdłużej. Każdy przepracowany rok dłużej to 1,3 pkt więcej w ustalaniu podstawy emerytury. Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę zamiary pracodawcy, czy pozwoli dalej pracować mającemu uprawnienia emerytalne.
Pozdrawiam.
Obrazek - Toruń moje rodzinne miasto.
Rysbar
Super Senior
Super Senior

Postprzez Knieja 3 kwi 2014, o 05:11

Witam ,jestem tu nowa.Poczytałam troszkę temat i widzę,że nie tylko o emeryturach piszecie,ale i o rentach.
Trudno było mi pogodzić się z tym,że po 15 latach odebrano mi rentę chorobową.Zatem co ? cudownie wyzdrowiałam? przeżyłam szok zdziwienia i rozczarowania.Najdziwniejsze było to,że lekarz na ostatniej komisji powiedział mi w prost."Jest pani chora i ja daję pani kolejne dwa lata,ale czy system panią przepuści,to już nie zależy ode mnie,bo kasa jest pusta" Myślałam,że to jakiś żart,ale nim nie był.Odwołałam się do sądu pracy i tam kolejny szok .Byłam 30 na liście i nawet obawiałam się,że spędzę w sądzie cały dzień.Niestety ,sprawy toczyły się błyskawicznie ,niemal taśmowo "wniosek odrzucono" Płacz tych wszystkich kobiet był straszny.....co dalej,jak żyć i z czego ? Niestety,to już nikogo nie obchodziło....Co do emerytury,to śmiech na sali....często muszą być dwie by jakoś powiązać koniec z końcem...samo życie.Pozdrawiam serdecznie i wszystkim życzę zdrowia i jeszcze raz zdrowia.Miłego dnia.
Knieja
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Allina322 29 maja 2014, o 22:42

Ja się cieszyłam na emeryturę. Jestem osobą aktywną więc nie bałam się, że zalegnę w domu. Teraz mam czas na swoje pasje, na spotykanie się ze znajomymi i wycieczki. Jestem całkiem zadowolona ze swojego życia na emeryturze.
Allina322
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez tesia3 31 maja 2014, o 11:37

Witam , pozdrawiam w słoneczną pogodę. A co do tematu-emerytura to dla mnie to była ulga, odejście z pracy zbiegło się z poważną , długą chorobą. Pracę miałam bardzo uciążliwą , bo na grafik , a do tego zmianową i w szkodliwych warunkach. Nigdy nie chciałabym już tak pracować. Ale obecnie nie nudzę się , mam dużo zainteresowań, znajomych no i obowiązków . Uczęszczam na UTW, a więc nie wiem kiedy tak szybko mijają tygodnie. Na emeryturze jest nowy etap w życiu i trzeba się cieszyć. tesia/3
Obrazek
Wystarczą dwa słowa miłe...
tesia3
Zaawansowany
Zaawansowany

Postprzez Allina322 2 cze 2014, o 23:04

Zgadzam się, to nowy etap i trzeba z niego korzystać ile się da. UTW to świetna sprawa, dużo moich znajomych chodzi, chyba też o tym pomyślę, może zapiszę się razem z mężem? Na co chodzisz? Jak to w ogóle wygląda, często są spotkania?
Allina322
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez tesia3 4 cze 2014, o 10:03

Obrazek
Na UTW chodzę piąty rok. To jest filia Uniwersytetu Wrocławskiego. Mamy co drugi tydzień wykłady o różnej tematyce i co tydzień ćwiczenia w sekcjach , które sobie sami wybieramy. Ja chodzę na komputerową, kulinarną (chociaż nie mam dla kogo gotować) i Kresowiacy z tamtych stron nie pochodzę, ale jestem miłośniczką. Zachęcam do zapisania na UTW jak są takie możliwości. Dobre kontakty między ludzkie i dużo znajomych. Dla samotnych osób i nie tylko polecam . Na naukę nigdy nie jest zapóżno!!! Pozdrawiam miło. Alicja/t3.
Wystarczą dwa słowa miłe...
tesia3
Zaawansowany
Zaawansowany

Powrót do BAR