Rogowacenie naskórka

Rogowacenie naskórka

Postprzez Rysbar 18 gru 2011, o 19:27

Witam! Czy zna ktoś domowe sposoby na likwidowanie rogowacenia naskórka na łokciach? Wprawdzie teraz jest okres zimowy, ale jak myślę nie jest to krótkotrwały proces i dobrze byłoby przygotować się do wiosny i lata, kiedy zacznę paradować w krótkich rękawach koszul. Jeśli ktokolwiek zna sposoby walki z tym zjawiskiem to proszę uprzejmie o porady. Pozdrawiam Rysbar.
Obrazek - Toruń moje rodzinne miasto.
Rysbar
Super Senior
Super Senior

Re: Rogowacenie naskórka

Postprzez hutkow 18 gru 2011, o 19:42

Witaj Rysbar!
Jest to dolegliwość naszego wieku,ja po prostu używam kremów mojej małżonki,które są idealne aby nasza skóra na łokciach była delikatna.Najlepszym z kremów jest z dodatkiem witamin i aloesu.

Pozdrawiam Edward :D
hutkow
Kopalnia wiedzy
Kopalnia wiedzy

Postprzez Rysbar 19 gru 2011, o 09:07

Dzięki Hutkow za odzew. To prawda, że w naszym wieku ta przypadłość jest uciążliwa. Korzystam z kremów małżonki jednak nie są one za bardzo skuteczne w moim przypadku. Myślę o innych metodach i sposobach skuteczniejszych, takich jak piling czy coś podobnego. Tylko czym to robić?
Rysbar
Super Senior
Super Senior

Postprzez Rysbar 7 sty 2012, o 12:05

Po przeszukaniu w Googlach kilku stron dotyczących chorób skóry, wybrałem jeden z polecanych sposobów: w trakcie kąpieli ścieranie delikatnie skóry na łokciach pumeksem, a następnie na plaster z opatrunkiem nakładam krem oliwkowy dla cery suchej i przyklejam na zmienione chorobowo miejsca. Po kilkunastodniowym procesie widać znaczną poprawę, chociaż do całkowitego wyleczenia jeszcze jest daleko.
Rysbar
Super Senior
Super Senior

Postprzez grazyna 7 sty 2012, o 12:26

Spradz poziom t,s.h (hormon tarczycy) może być to jeden z objawów niedoczynności, więc przyczyna ,ja stosuje peeling ,zcieram naskórek ,delikatnie ,ciepła oliwka w kompresie ,pozdrowionka Grazyna
grazyna
Aktywny
Aktywny

Postprzez Rysbar 7 sty 2012, o 13:07

Dzięki Grażyno za podpowiedź w części dotyczącej tarczycy. W drugiej części utwierdziłaś mnie, że metoda z kremem oliwkowym jest prawidłowa. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam Rysbar.
Rysbar
Super Senior
Super Senior

Postprzez Rysbar 14 sty 2012, o 20:21

Zostały przeprowadzone badania na TSH. Wyniki w normie. To nie może być przyczyną. Nie mniej będę nadal poszukiwał przyczyny i prowadził terapię kremową. Pozdrawiam Grażynę.
Rysbar
Super Senior
Super Senior

Postprzez Rysbar 15 mar 2012, o 10:20

Uzupełniam post: polecono używać krem na rogowacenie naskórka o nazwie Oxeril 30 - tubka 50 ml w cenie ok. 20 zł.
Rysbar
Super Senior
Super Senior

Postprzez halina 18 mar 2012, o 17:07

Od ciągłego opierania się łokciami przed laptopem, mnie również to dopadło.
Poradziłam w ten sposób, że użyłam pilingu i kremu marki Sholl. Używam go do pielęgnacji stóp, ale przy łokciach, również skuteczny. Z pilingiem ostrożnie, żeby nie przedobrzyć, potem wystarczy pamiętać i od czasu do czasu, wcierać krem.
halina
Kopalnia wiedzy
Kopalnia wiedzy

Postprzez Rysbar 19 mar 2012, o 13:51

Witam! Niewątpliwie opieranie się łokciami o blat biurka podczas korzystania z komputera " znacznie wspomaga" rogowacenie naskórka. Jedyna rada to: nawilżanie, nawilżanie i jeszcze raz nawilżanie.Oliwką dla dzieci, kremami, itp. Wspomniany wyżej krem Oxeril30 zawiera m.in. 30% mocznika, kwas mlekowy, glicerynę i masło Shea. Został polecony przez dermatologa. Póki co mnie pomaga. Oczywiście nie mogę zapominać o codziennym użyciu. Pozdrawiam.
Rysbar
Super Senior
Super Senior

Następna strona

Powrót do Choroby i dolegliwości