Prędkościomierz

Tutaj dowiesz się wszystkiego o samochodach i będziesz mógł porozmawiać na tematy związane z motoryzacją. Masz problem z autem ? Napisz na forum. A jeden z naszych moderatorów, który z zawodu jest mechanikiem i prowadzi swój warsztat postara ci się pomóc.

Ten dział powstał na życzenie naszego nowego użytkownika, który jednocześnie stał się jego moderatorem i będzie za niego odpowiedzialny :-)

Zapraszamy do dyskusji.
Załoga kSenior.pl

Prędkościomierz

Postprzez hutkow 16 paź 2012, o 13:52

Witam!
Mam pytanie do posiadaczy samochodów,co podaje do licznika szybkość jazdy.U mnie prędkościomierz czasem się odłącza i nie wiem dla czego.
Pozdrowienia Edward :(
hutkow
Kopalnia wiedzy
Kopalnia wiedzy

Re: Prędkościomierz

Postprzez wawik 16 paź 2012, o 15:56

Czasy linki ze skrzyni biegów do licznika chyba już poszły w odstawke. Teraz odczyt przebiegu i szybkości przekazywany jest elektronicznie i tu trzeba szukać przyczynę. Lużna wtyczka, lub uszkodzenie kabla może mieć wpływ na prawidłowy odczyt. Być może jest jeszcze inna przyczyna, ale bez pomiarów trudno coś wyrokować. :lol:
wawik
Wtajemniczony
Wtajemniczony

Re: Prędkościomierz

Postprzez gutek90 20 sie 2016, o 16:29

Prawdopodobnie procesor komputera ktory jest w liczniku (nie komputer główny samochodu, tylko komputer w zegarach-w liczniku). Popularna usterka. Pomaga wymiana całych zegarów na inne. Ewentualnie naprawa, pare firm w Polsce to robi.
gutek90
Nowicjusz
Nowicjusz

Powrót do ogólne