Powitanie

Przywitaj się i powiedz nam coś o sobie. Czym zajmujesz się na co dzień oraz jak na początku wyglądał twój pierwszy kontakt z komputerem i jaki jest on dzisiaj. Jakie trudności napotkałeś i czy udało ci się je pokonać. Czym się najczęściej zajmujesz korzystając z komputera.

Powitanie

Postprzez Stasia 27 lip 2011, o 14:47

Witam serdecznie. O stronie "ksenior.pl" dowiedziałam się przypadkowo przeglądając gazetkę KOMPUTER SENIOR. Jestem od wielu lat emerytką, a komputer dostałam od dzieci, przy okazji kupna nowego. Tym samym muszę sobie samodzielnie radzić przy jego obsłudze. Zaraz zaczęłam korzystać ze strony kursy multimedialne w celu sprawdzenia mojej wiedzy. Napotykam jednak na trudności w opanowaniu niektórych czynności, gdyż ja korzystam z systemu XP , a przykłady na lekcjach są podawane w systemie Windows 7. To na razie tyle. pozdrawiam. :oops:
Stasia
Nowicjusz
Nowicjusz

Re: Powitanie

Postprzez Janek 27 lip 2011, o 15:24

Witaj, Stasiu, na forum kSenior!

Napisałaś: "Napotykam jednak na trudności...". "...gdyż ja korzystam z systemu XP,..."
Napisz więcej, jakie to trudności. To, że masz system XP nie ma nic do rzeczy. Ja też go mam.
To dobre forum dla seniorów. Jeszcze trochę mało znane, jest nowe. A kurs multimedialny jest super.
Żeby z niego korzystać, musisz mieć w komputerze pewne dwa programy. Nazywają je kodeki.
Piszą o tym na Stronie głównej: http://ksenior.pl/. Chyba wiesz o tym.

Panowie-Załoga, którzy je utworzyli i prowadzą są b. życzliwi i fachowi.
Na forumowiczów starszych stażem też możesz liczyć, gdy będziesz miała problem komputerowy.
Jest jeszcze drugie b.dobre forum dla seniorów: http://www.klub.senior.pl/ .
Pozdrowienia, miłej zabawy z nami.
Janek.
Janek
Wtajemniczony
Wtajemniczony

Postprzez Krystian 27 lip 2011, o 15:58

Witamy cię Stasiu :-) Życzę przyjemnej nauki i zachęcam do udzielania się na forum :-)

PS. Co to za gazeta ten KOMPUTER SENIOR ? to jakiś dodatek do innej gazety ? Jestem ciekaw co o nas piszą :)

Pozdrawiam.
Krystian
Administrator

Postprzez halina 28 lip 2011, o 20:18

Skoro nikt nie odpowiada, to ja powiem, że Komputer Senior, to gazeta taka jak Komputer Świat i wydawana przez tą samą redakcję. Wychodzi nie cyklicznie, od czasu do czasu, ale nie jako dodatek, tylko odrębna gazeta.
Kiedyś kupiłam, ale tylko raz. Jak dla mnie, to wolę ciut bardziej zaawansowane tematy.
halina
Kopalnia wiedzy
Kopalnia wiedzy

Postprzez Dariusz 29 lip 2011, o 09:05

byli byśmy wdzięczni gdyby ktoś znalazł ten artykuł i zrobił zdjęcie i przesłał :)
Dariusz
Administrator

Postprzez halina 29 lip 2011, o 18:45

Jutro popatrzę w tym co mam, może tam jest. Jeśli będzie cokolwiek, bo mogło być w numerze, którego nie mam to tak zrobię jak mówisz.
halina
Kopalnia wiedzy
Kopalnia wiedzy

Postprzez frasag 29 lip 2011, o 20:24

To nie Komputer Senior ale Komputer Świat Senior tak jak Halina pisała to inna wersja tej samej gazety Była w maju i ma być w sierpniu Mam wszystkie dotychczasowe numery ale tu na forum więcej się dowiaduję I te płyty które tam dodają to większość programów jest za darmo w necie A dużo dają angielskich i to bez dokładnego opisu Pewnie jeszcze kupię ich nowy numer ale coraz mniej się tam dowiaduję Kosztuje 9.90 zeteł. No a o naszym portalu nic nie piszą tylko kilka linijek Jest tam dział: ciekawe miejsca w sieci czy tak jakoś i ja tam znalazłem ten adresik i tak tu trafiłem.POZDRAWIAM.
Obrazek
JAKOBY jestem, ale JAKOBY mnie nie było.
frasag
Kopalnia wiedzy
Kopalnia wiedzy

Postprzez halina 30 lip 2011, o 09:59

Tak jak obiecałam, chciałam zrobić zdjęcie. Niestety posiadam tylko pierwszy numer to jest 1/2010(1).
Tak jak napisał frasag, dokładny tytuł"Komputer Świat SENIOR" z podpisem "dla dojrzałych użytkowników komputera.
W tym pierwszym numerze polecają m.in. wiele różnych stron, ale na temat kSenior, niestety nic nie ma. Najpewniej było, ale w późniejszych numerach, których nie posiadam.
Może można sprawdzić w komputerze co tam napisali, bo podany jest adres http://www.komputerswiat.pl1/2010(1)
Ten pierwszy numer wydany został na kwiecień - maj 2010, może jeszcze nie istniało te forum?
halina
Kopalnia wiedzy
Kopalnia wiedzy

Postprzez frasag 30 lip 2011, o 10:32

O naszym kursie pisze w numerze z maja br. na str 54 <Portal do samodzielnej nauki , oferujący multimedialne instruktażowe szkolenia komputerowe przez internet Kursy skierowane są zarówno dla początkujących jak i bardziej zaawansowanych użytkowników Dzięki zdobytym podczas szkolenia informacjom w postaci prezentacji wideo możemy poprawić znajomość komputera i utrwalić posiadaną już wiedzę> Tylko tyle piszą Ten numer jeszcze tydzień temu był w moim kiosku.
Obrazek
JAKOBY jestem, ale JAKOBY mnie nie było.
frasag
Kopalnia wiedzy
Kopalnia wiedzy

Powrót do Przywitaj się z nami :-)