Powitanie

Przywitaj się i powiedz nam coś o sobie. Czym zajmujesz się na co dzień oraz jak na początku wyglądał twój pierwszy kontakt z komputerem i jaki jest on dzisiaj. Jakie trudności napotkałeś i czy udało ci się je pokonać. Czym się najczęściej zajmujesz korzystając z komputera.

Powitanie

Postprzez hutkow 18 lis 2010, o 21:17

Witam!
Czytając stronkę KSENIOR dowiedziałem się,iż jest forum o tematyce blisko związanej z komputerami więc ucieszyłem się tym,że porozmawiam z seniorami.Jestem emerytem po 45 letniej pracy w wojsku i administracji państwowej,mam 77 lat ale duchem nieco mniej.Laptop posiadam od 2005 roku,jestem samoukiem nieco podszkolonym przez wnuków oraz na forum komputerswiat .komputerswiat ekspert,PC Format.Nie uważam siebie za znawcę komputerów ale co nie co je znam.Liczę na to,że uczestnicy tego forum pogłębią moją wiedzę i będą pobłażliwi w razie gdybym szukał porady.Moje hobby to wnuczkowie i prawnuk, komputer,ogródek przy domku rekreacyjnym w lasach roztocza obok Krasnobrodu,zbieranie grzybów wspólnie z małżonką,kolekcja filmów,muzyki mego pokolenia.Pochodzę z Żywca mieszkam w Zamościu i to na tyle. :)
hutkow
Kopalnia wiedzy
Kopalnia wiedzy

Re: Powitanie

Postprzez Krystian 19 lis 2010, o 11:12

Witam pana serdecznie. Cieszymy się, że dołączyła do nas kolejna osoba. Zachęcamy do dalszego udzielania się na forum oraz zachęcania znajomych do odwiedzania strony kSenior.pl

Pozdrawiam.
Krystian
Administrator

Postprzez starszypan 19 lip 2011, o 17:27

Witam wszystkich serdecznie.Ja też mam 75 lat i uczę się obsługiwać tę" piekielną maszynę" /laptop/
Ja już na kursach jestem od roku,ale zawsze otwierałem tylko strony bezpośrednio dot.kursów.Dzisiaj zwróciłem się z prośbą do administratorów i zorientowałem się ,że to nie tylko kursy ale całe forum.Zarejestrowałem się i będę się uczył jak poruszać się po forum.Jeszcze raz pozdrawiam i przy ewentualnych moich "wpadkach" techn.
proszę o wyrozumiałość. http://www.youtube.com/watch?v=mKN49r6qt5E
starszypan
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez halina 19 lip 2011, o 18:43

Witaj Starszy Panie w naszym gronie. Bardzo cieszymy się jak nasze grono powiększa się, bo faktycznie tak jest jak piszesz, dużo osób korzysta tylko z kursu i dalej już nie zagląda a szkoda bo tylko na forum można wymienić się doświadczeniami, oraz zadać pytania w razie problemów.
Pozdrawiam serdecznie.
halina
Kopalnia wiedzy
Kopalnia wiedzy

Postprzez Janek 19 lip 2011, o 19:21

Ja również witam Starszego Pana.
To jest nas dwóch takich, a może i więcej :D .
Widzę, że znasz już YouTube.
Baw się tu dobrze z nami.
Pozdrawiam.
Janek.
Janek
Wtajemniczony
Wtajemniczony

Postprzez starszypan 20 lip 2011, o 06:18

Dziękuję za miłe przyjęcie,myślę że współpraca nasza będzie miła i spokojnie będziemy "pobierali " nauki od młodszych kolegów.My będziemy mieli satysfakcję przed wnukami,że nie zostaliśmy tak bardzo "w tyle"
Pozdrawiam :)
starszypan
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Dariusz 20 lip 2011, o 06:27

Witam również Ciebie starszypan. Mamy nadzieję że wiedza zdobyta dzięki naszym materiałom oraz naszej społeczności pozwoli Tobie łatwiej posługiwać się laptopem ;) Pozdrawiam :)
Dariusz
Administrator

Postprzez halina 20 lip 2011, o 09:11

starszypan napisał(a):Dziękuję za miłe przyjęcie,myślę że współpraca nasza będzie miła i spokojnie będziemy "pobierali " nauki od młodszych kolegów.My będziemy mieli satysfakcję przed wnukami,że nie zostaliśmy tak bardzo "w tyle"

Z tego co już zdążyłam o Tobie się dowiedzieć, to wynika, że nie jesteś tak bardzo "początkujący" w temacie, jeśli znasz programy graficzne i szukasz instrukcji GIMPA (który jest dość trudny). Kiedyś trochę próbowałam kierując się wątkiem tematycznym na forum Klub Senior Cafe (link do niego podał Ci Janek w wcześniejszym poście), ale potem stwierdziłam, że lepiej skupić się tylko na fotografii.
Pozdrawiam i powodzenia.
halina
Kopalnia wiedzy
Kopalnia wiedzy

Postprzez starszypan 20 lip 2011, o 13:05

halina napisał(a):
starszypan napisał(a):Dziękuję za miłe przyjęcie,myślę że współpraca nasza będzie miła i spokojnie będziemy "pobierali " nauki od młodszych kolegów.My będziemy mieli satysfakcję przed wnukami,że nie zostaliśmy tak bardzo "w tyle"

Z tego co już zdążyłam o Tobie się dowiedzieć, to wynika, że nie jesteś tak bardzo "początkujący" w temacie, jeśli znasz programy graficzne i szukasz instrukcji GIMPA (który jest dość trudny). Kiedyś trochę próbowałam kierując się wątkiem tematycznym na forum Klub Senior Cafe (link do niego podał Ci Janek w wcześniejszym poście), ale potem stwierdziłam, że lepiej skupić się tylko na fotografii.
Pozdrawiam i powodzenia.

Mnie interesuje teraz proste połączenie zdjęć ,ale nie w formie kolaż a w formie połączenia przez maski i przenikanie.Umiem obsługiwać Picasa,Photo Skape.Fast StoneW tych programach są kolaże a nie ma tego "co nie umiem"Np.w Paint Net jest możliwość łączenia zdjęć w sposób jaki mnie interesuje,ale instrukcja obcojęzyczna nie pozwala zgłębić temat.Gdyby to było pokazane na kursie w formie takiej jak Fast Stone to napewno bym rozpoczął naukę.Pozdrawiam łączę melodię :) http://www.youtube.com/watch?v=RBX7lNCCaRw
starszypan
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez halina 20 lip 2011, o 17:49

Dziękuję za piosenkę. Wzruszająca! Właśnie dlatego nigdy nie chciałam emigrować.

Pamiętam, że na forum Klub Senior Cafe do wątku o nauce GIMPA - były linki do filmików. Ale to było około rok temu, nie wiem czy dalej aktualne. To jest ten link co podał Ci Janek.
Pozdrawiam zdolnego Starszego Pana serdecznie.
halina
Kopalnia wiedzy
Kopalnia wiedzy

Następna strona

Powrót do Przywitaj się z nami :-)