Pomoc komputerowa jest niewyeksponowana, a wręcz ukryta!

Na tym forum proszę zgłaszać wyłącznie błędy i problemy związane z użytkowaniem strony http://www.ksenior.pl a także www.forum.ksenior.pl

Pomoc komputerowa jest niewyeksponowana, a wręcz ukryta!

Postprzez Janek 10 lut 2011, o 17:59

Chodzi o pomoc w napotykanych, zgłaszanych przez seniorów, problemach z komputerem.
A to ważna sprawa dla nas - słabo zaawansowanych użytkowników.
Ukrycie pomocy komputerowej w dziale OGÓLNE w pod-dziale "Senior on-line" nie tylko nie ułatwia dotarcia do uzyskania pomocy, ale jest wręcz mylące.
Również pod-dział "Twoje doświadczenia z komputerem" w takim brzmieniu jest nieodpowiedni, nie zachęca do zgłaszania problemów (i otrzymywania odpowiedzi). Dowodem na to może być zero zamieszczonych w nim wpisów.
Proponuję naprawić ten błąd i założyć dział np. PROBLEM Z KOMPUTEREM. Albo przynajmniej pod-dział o takiej lub podobnej nazwie w odpowiednim dziale.
Zobaczycie jak szybko taki dział się zapełni, bo problemy z komputerem mamy wszyscy.
I jeszcze co mi przychodzi na myśl.
Potrzeba pilnie w kursie tematów:
- tworzenie i przesyłanie: na forum, do poczty mailowej i GG - obrazków (grafiki, zrzutów ekranu..)
- tworzenie prezentacji (pokazów slajdów).
Ja przepraszam, jeżeli niezupełnie w odpowiednim miejscu zgłaszam te potrzeby/uwagi. Ale to forum jest nowe. Potrwa zanim będzie w pełni funkcjonalne. Czego Administracji i nam bardzo życzę.
Janek.
Janek
Wtajemniczony
Wtajemniczony

Re: Pomoc komputerowa jest niewyeksponowana, a wręcz ukryta!

Postprzez Administrator 10 lut 2011, o 18:35

Ukrycie pomocy komputerowej w dziale OGÓLNE w pod-dziale "Senior on-line" nie tylko nie ułatwia dotarcia do uzyskania pomocy, ale jest wręcz mylące.

Zależy jak na to spojrzeć. Pomoc wcale nie jest ukryta. Jest na samej górze. Pod nazwą działu jest dokładny opis czym się zajmuje. Dział ten zajmuje się głównie problemami związanymi z obsługą komputera oraz oprogramowaniem ale nie tylko bo także innym sprzętem elektronicznym. Wszystkie tematy są w jednym miejscu.
Każde forum na świecie ma swoje działy trzeba się z nimi dokładnie zapoznać oraz czytać opisy aby nie pisać na oślep.

Również pod-dział "Twoje doświadczenia z komputerem" w takim brzmieniu jest nieodpowiedni, nie zachęca do zgłaszania problemów (i otrzymywania odpowiedzi), a dowodem na to jest zero zamieszczonych w nim wpisów.

Forum " Twoje doświadczenia z komputerem" nie służy do zgłaszania problemów z komputerem. Pod nazwą forum jest wyraźny opis. Tutaj użytkownik opowiada swoją historię jak wyglądał jego pierwszy kontakt z komputerem. Jak narazie nie ma żadnych wpisów. Być może użytkownicy nie mają ochoty rozpisywać się na ten temat :) Z drugiej strony to forum ma jeszcze mało użytkowników być może w przyszłości będzie więcej wpisów. Fora, które po dłuższym czasie nie będą miały żadnych wpisów będą usuwane.

Potrzeba pilnie w kursie tematów:
- tworzenie i przesyłanie: na forum, do poczty mailowej i GG
- tworzenie prezentacji (pokazów slajdów).
- obrazków (grafiki, zrzutów ekranu..)

Jak dodawać załączniki na poczte w postaci obrazków zostało przedstawione w kursie "zaawansowany".
Tworzenie prezentacji multimedialnych (pokaz slajdów) zostało przedstawione w dziale "Grafika" w programach Picasa oraz FastStone.

Pozdrawiam.
Administrator
Administrator

Postprzez Janek 10 lut 2011, o 19:40

Do p.Administratora.
Dziękuję za szybką odpowiedź i wyjaśnienia.
Proponuję jednak rozważyć sprawę zmiany nazwy pod-działu "Senior on-line". Na taką jak podałem lub podobną. Wydaje mi się, że nie jest zbyt zrozumiały dla słabo zaawansowanych użytkowników. A tacy głównie mają problemy z komputerem.
Sprawa pomocy komputerowej na tym forum, dla tej grupy, jest b.ważna.
Proszę mi wierzyć, mam dość duże doświadczenie w tym względzie.
W innych kwestiach zgadzam się z Panem. Proszę nie traktować mojej propozycji jako krytycznej.
Ja naprawdę jestem pełen uznania dla tej inicjatywy, gratuluję Zespołowi, i bardzo, bardzo życzę sukcesu temu forum.
I chciałbym tu nie jeden raz wracać. Nie tylko kiedy będę w potrzebie.
Pozdrawiam serdecznie.
Janek.
Janek
Wtajemniczony
Wtajemniczony

Postprzez Administrator 10 lut 2011, o 20:25

Dziękuję za sugestię. Przemyślałem ten problem. Przyznaje ci rację. Nazwa może być myląca dla osób starszych rozpoczynających naukę. Zmieniam nazwę tego forum na bardziej zrozumiałą :) "POGOTOWIE KOMPUTEROWE" mam nadzieję, że przypadnie wszystkim do gustu :)
Forum ciągle się rozwija dzięki wam.

Pozdrawiam.
Administrator
Administrator

Postprzez Janek 10 lut 2011, o 20:37

Bardzo dziękuję!
Teraz jest OK. :D
Janek.
Janek
Wtajemniczony
Wtajemniczony

Postprzez wawik 11 lut 2011, o 09:24

Do nas seniorów trzeba mówić prostym zrozumiałym językiem.
Na przyszłość będziemy zwracać uwagę młodym, ale mądrzejszym. :D
wawik
Wtajemniczony
Wtajemniczony

Powrót do Pytania, problemy opinie.