[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4765: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3877)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4767: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3877)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4768: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3877)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4769: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3877)
Polecam film. | kSenior forum - forum dla seniorów

Polecam film.

Re: Polecam film.

Postprzez halina 28 paź 2012, o 09:08

halina
Kopalnia wiedzy
Kopalnia wiedzy

Postprzez halina 2 lis 2012, o 11:35

Dzisiaj polecam film produkcji USA z 2005 r.
Film dokumentalny, dobry film dokumentalny i bardzo na czasie.
Tytuł filmu: Chiny w kolorze Blue.
Film nakręcony z wielkim trudem przez ekipę, władze Chin utrudniały jego powstanie w każdy możliwy sposób.
Wynika z niego w jaki sposób państwo to stało wiodącym "tygrysem" w świecie w temacie produkcji i koszt tego "sukcesu".
halina
Kopalnia wiedzy
Kopalnia wiedzy

Postprzez halina 18 gru 2012, o 22:26

Wróciłam, ponieważ zobaczyłam, ze tutaj było prawie 500 wejść. Czyli są osoby zainteresowane tym o czym tutaj piszę. Bardzo z tego się cieszę i postaram się w miarę oglądania nowych filmów, napisać coś na ich temat.

Dzisiaj oglądałam dwa filmy.
pierwszy nosi tytuł "Sprawy ostateczne". Produkcja Wielka Brytania z 1999roku.
Bardzo dobry film, myślę, że bardziej komedia a nie dramat.
Opowiada o tym, ze pewien zawodowy fotograf , dowiaduje się od swojego lekarza, że ma raka i pozostało mu 6 tygodni życia.
Co postanawia ów delikwent zrobić z tą resztą jak mu została i jak film się skończy nie powiem, trzeba zobaczyć, moim zdaniem warto. Ogląda się świetnie, pomimo trudnego tematu, film nie jest ciężki i ma happy-end.

Drugi film to film dokumentalny.
Tytuł filmu "Rozwód po albańsku" z 2007 roku.
Na temat warunków życia Albańczyków mówiło się u nas niewiele. Do 1985 roku, kraj był spętany dyktaturą w rodzaju stalinowskiej, sprawowanej przez Enwer Hodża. Po śmierci Stalina ów dyktator, odciął się od wszystkich państw, które potępiły kult jednostki.
Małżeństwa mieszane (z obcokrajowcem) zostały uznane za agentury obcych państw, szpiegów i sabotażystów i jako takie osądzone i skazane na długoletnie więzienia i obozy pracy.
Film opowiada o trzech takich małżeństwach, jedno z Polką i dwa z Rosjankami.
Bardzo ciekawy, dobrze zrobiony, rewelacyjny film, warto zobaczyć.
Pozdrawiam wszystkich tu zaglądających. Miło mi, że zaglądacie.
halina
Kopalnia wiedzy
Kopalnia wiedzy

Postprzez halina 23 gru 2012, o 21:37

Dzisiaj polecam film pt. Dorian Gray. Produkcja wielka Brytania z 2009r.
Scenariusz tego filmu został opracowany na podstawie opowiadania Oscara Wilde'a pt. Portret Doriana Greya.
Opowiadanie to czytałam, przypomniałam o tym podczas oglądania filmu. Należy do klasyki literatury światowej.
Ale film, nie odbiega zbytnio od pierwowzoru. Jest naprawdę dobry i warto go zobaczyć.

Wszystkim forumowiczom, którzy bywają na tym wątku, składam życzenia zdrowia szczęścia i wszelakiej pomyślności z okazji świąt Bożego Narodzenia, oraz zbliżającego się Nowego Roku 2013.
Wszystkiego dobrego !

Obrazek
halina
Kopalnia wiedzy
Kopalnia wiedzy

Postprzez halina 3 sty 2013, o 20:57

Dzisiaj przedstawię kilka filmów, które naprawdę zrobiły na mnie wrażenie.

Nie mów nikomu.Produkcja Francja z 2006 roku.
Thiller, scenariusz opracowany na podstawie powieści Harlena Cobena.
Otrzymał nagrodę Cezara w wielu kategoriach.
Doskonały, trzymający w napięciu. Warto zobaczyć!.

Nie przepadam za filmami naszej własnej produkcji i tutaj chyba jeszcze żadnego nie polecałam. Ale jak w każdej regule znajdują się wyjątki, tak i tutaj trafiłam na film "Kret". Produkcja polsko-francuska z 2011 roku.
W rolach głównych: Borys Szyc i Wojciech Pszoniak.
Naprawdę polecam - warto zobaczyć.
Otrzymał nagrody i wyróżnienia Złotego Lwa.

Hotel Ruanda - film z 2005 roku. Wiem, wiem, trudny temat wojny domowej w Ruandzie nie każdemu może się podobać.
Ale naprawdę bardzo mocno go polecam. Wart jest oglądania, świetny, trzymający w napięciu, doskonale zrobiony, oparty na faktach, ale nie dokument.
Nominowany do Oscara i innych nagród.
Scenariusz opracowany na podstawie powieści Paula Rusesabagina "Zwykły człowiek". Książkę tą posiadam w swoich zbiorach i też warta jest przeczytania.

Pozdrawiam kinomanów.
halina
Kopalnia wiedzy
Kopalnia wiedzy

Postprzez halina 6 sty 2013, o 21:06

Kino rosyjskie.
Film pt:" Ładunek 200". Reżyser - Aleksiej Bałabanow.
Dramat, bardzo mocny, miejscami straszny.
Ładunek 200 to termin wojskowy określający przewiezienie do kraju poległych żołnierzy w Afganistanie.
Dzieje się to w w 1984 r. - pod koniec sowieckiej ery.
Przewóz w/w ładunku to tylko epizod , jaki widzimy w filmie. Reszta, to zbieg zdarzeń i okoliczności z działaniem psychopaty na czele.
To nie jest film do relaksu.
halina
Kopalnia wiedzy
Kopalnia wiedzy

Postprzez halina 7 sty 2013, o 21:35

Życie Leonarda da Vinci - produkcja Włochy z 1972r.
Reżyseria i scenariusz Renato Castellani.

Jest to 5 odcinkowy serial po ok. 70 minut każdy. Wszystkie odcinki obecnie dostępne.
Doskonały film, obrazujący życie i twórczość artysty i wizjonera, jakim był niewątpliwie Leonardo.
Człowiek, który wyprzedził swoją epokę o wiele, wiele lat.
Piękna muzyka renesansu, krajobrazy, stroje i prace, które wykonał w ciągu życia, warunki w jakich przyszło mu żyć, wszystko to składa się na ten film.

Doskonały.
halina
Kopalnia wiedzy
Kopalnia wiedzy

Postprzez halina 12 sty 2013, o 17:03

W telewizyjnej dwójce swego czasu leciał serial produkcji polskiej .
Tytuł : Czas honoru.
Można go w całości po kolei wszystkie odcinki zobaczyć w internecie.

Nie oglądałam w TV, może i dobrze, bo obecnie mogę od razu zobaczyć tyle ile chcę i na ile mi czas pozwala.

Bardzo dobry, jeden z najlepszych jakie widziałam. Czas miniony - II wojna światowa, losy bohaterów filmu, charaktery, uczucia, wszystko splecione, świetnie zagrane przez aktorów młodszego pokolenia.
Polecam, naprawdę nie szkoda czasu.

---------------------------------------------------------------------------
Dodam jeszcze, ze film "Czas Honoru" posiada 5 sezonów.
Każdy sezon ma 13 odcinków po ok. 45 minut każdy.
Najlepiej zacząć oglądanie od pierwszego, ponieważ wszystkie następne stanowią ciąg dalszy.
Pierwsze 4 dzieją się w okupowanej Warszawie.
Ostatni 5 tuż po "wyzwoleniu" przez Armię Czerwoną.
Naprawdę warto, kilka zimowych wieczorów poświęcić na oglądanie tych filmów.

-------------------------------------------------------------------------
Po oglądnięciu tego filmu, nieodparcie nasuwa mi się pytanie. Czy warto było?
Patrząc z perspektywy czasu jaki minął od tamtych wydarzeń, uważam ,że nie warto.
Zbyt dużą cenę należało zapłacić za te wszystkie działania wojenne.Cenę życia, setek, tysięcy osób cywilnych rozstrzelanych, zamęczonych w katowniach, wysłanych do obozów koncentracyjnych.
A bohaterowie tego dramatu, Ci ze z angielskich zrzutów również zapłacili ogromną cenę. Czy zostali właściwie docenieni? Niewielu przeżyło. Cmentarz w stolicy - Powązki, pełen jest grobów rozstrzelanych a następnie zrehabilitowanych.
Pytań wiele, odpowiedzieć powinien każdy, kto zapozna się bliżej z tym bolesnym epizodem w naszej historii, bo to już jest tylko historia.
Osobny temat podniesiony w filmie, to wątek żydowski. Jeśli tylko w połowie tak wyglądało getto, jak przedstawione na filmie, to myślę, że tak wygląda piekło!
halina
Kopalnia wiedzy
Kopalnia wiedzy

Postprzez halina 20 sty 2013, o 09:08

Film produkcji Francja/Szwecja z 1982 roku.
Reżyseria - Ingmar Bergman.
Tytuł: Fanny i Aleksander.
Film dla mnie znany, ale oglądnęłam raz jeszcze z nie mniejszym zainteresowaniem.
Tak jak we wszystkich filmach Bergmana, można odnaleźć nowe , dotychczas nie zauważone wartości.
Przygotować się na dłuższe posiedzenie, film trwa 180 minut.
halina
Kopalnia wiedzy
Kopalnia wiedzy

Postprzez halina 26 sty 2013, o 20:40

Film - Granice miłości.
Produkcja USA. Ale całkowicie inny, niż większość amerykańskich filmów.
Historia 3 pokoleń kobiet.
Z miłością często jest tak, że nie przychodzi wtedy, kiedy powinna a cierpienie jest jej towarzyszką.
Naprawdę polecam, szczególnie kobietom.
Jest o czym myśleć.
halina
Kopalnia wiedzy
Kopalnia wiedzy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Film