osteoporoza

osteoporoza

Postprzez malgosia4 19 mar 2013, o 13:00

Witam,
przechodzę menopauzę już od 2 lat. Ostatnio okazało się, że mam sporę ubytki kostne. Gęstość kości wynosi 661 mg/cm2. Z tego co czytałam, to spory ubytek. Boję się, złamań kostnych i procesu ich zrastania. Jakie leki zażywacie? Jaką diete stosujecie?
malgosia4
Nowicjusz
Nowicjusz

Re: osteoporoza

Postprzez kropeczka 22 sie 2018, o 07:12

Niestety osteoporoza to najczęstsza choroba kości. Najczęściej chorują na nią kobiety w zaawansowanym wieku. W jej przebiegu dochodzi do zmniejszenia masy i jakości tkanki kostnej, co prowadzi do złamań nawet przy niedużym urazie. Osteoporoza przebiega bezobjawowo do momentu pojawienia się złamań. Złamania w osteoporozie należą do złamań niskoenergetycznych, ponieważ kości są kruche. Przy osteoporozie ważne jest przyjmowanie wapna i fosforu gdzie ich głównym źródłem jest nabiał. Potrzebna nam ilość zawiera się w 3-4 szklankach mleka, 100g sera żółtego czy 1000 ml kefiru. Warto też wprowadzić do codziennego jadłospisu jogurty naturalne czy twaróg, które zawierają dużą ilość tych minerałów. Ważne jest również przyjmowanie witaminy D. W diecie należy uwzględnić również odpowiednią podaż potasu i magnezu, gdyż przyspieszają gojenie się złamań i poprawiają pracę mięśni. W internecie znajdziesz wiele artykułów na temat osteoporozy oraz w jaki sposób się odżywiać. Lecz tylko na tej stronie https://fizjoplaner.pl/osteoporoza.html możesz przeczytać co to jest osteoporoza, jakie są jej przyczyny, objawy, jaka jest profilaktyka oraz jakie leczenie farmakologiczne wykonać. Jest również napisane w jaki sposób możemy się zbadać.
kropeczka
Nowicjusz
Nowicjusz

Powrót do Choroby i dolegliwości