Opłaty za wywóz śmieci.

Rozmawiamy o sprawach ważnych dla każdego człowieka. Problemy społeczne, religie, kultura. Zapraszamy do dyskusji.

Opłaty za wywóz śmieci.

Postprzez frasag 12 mar 2013, o 14:36

Pewnie już wszyscy wiedzą o nowych zasadach i opłatach za wywóz śmieci od 1 lipca br.U mnie ustalone stawki to
-14 zł od mieszkańca/miesięcznie za odpady segregowane.
-20 zł za nie segregowane.
Napiszcie jakie opłaty zostały ustalone tam gdzie mieszkacie-będziemy mieć porównanie.Pozdrawiam.Obrazek
Obrazek
JAKOBY jestem, ale JAKOBY mnie nie było.
frasag
Kopalnia wiedzy
Kopalnia wiedzy

Re: Opłaty za wywóz śmieci.

Postprzez grazyna 12 mar 2013, o 16:29

W Łodzi płacimy 12 i 16 lub 18 za niesegregacje,mysle że potrzeba pokolenia albo dwóch aby śmieci segregowne rzeczywiście takie były,wszyscy musimy sie nauczyć,przedsiębiorstwa przetwarzać,urzednicy zarządzać aby segregacja była segregacją w całym tego słowa znaczeniu a nie tylko z nazwy innym krajom np. Szwecji troche to zajęło czasu my sle że My Polacy jesteśmy zdolni...kiedyś sie nauczymy i segregacji i strzatania po własnych psach. ;)
grazyna
Aktywny
Aktywny

Postprzez frasag 12 mar 2013, o 17:34

Tam gdzie nie ma zsypów,to ludzie prędzej się przyzwyczają do segregowania.A u mnie do zsypu to większość wali wszystko.Raz to nawet choinka była.Jakoś lokator ją tam wcisnął,ale na dół nie spadła.Potem musieli kuć ścianę i rurę żeby ją usunąć.Na głupotę leku nie ma.U nas to piszą że jeśli stwierdzą że tych nie segregowanych jest ponad normę,to najpierw będzie ostrzeżenie dla budynku,a potem automatycznie wyższa stawka dla wszystkich.To wtedy pewnie już tylko niektórzy będą dalej segregować i nic z tego nie wyjdzie.
Obrazek
frasag
Kopalnia wiedzy
Kopalnia wiedzy

Postprzez halina 12 mar 2013, o 19:06

Z tego co ja tu czytam, to okazuje się , że u mnie wywóz śmieci jest najdroższy.
Śmieci nie segregowane - 22.90 zł od osoby za miesiąc.
Śmieci segregowane - 17.18 zł za miesiąc od osoby.
To już zostało zatwierdzone przez radnych. Od 1 lipca mamy płacić za kwartał z góry o czym usilnie przypominano przy przyjmowaniu oświadczeń, które należy złożyć do końca marca w Urzędzie Miasta. A ci co nie mają liczników za wodę w mieszkaniu i płacą ryczałt dodatkowo oświadczenie o ilości osób. Chyba do kontroli, czy kogoś nie ukrywają.

I szlag człowieka trafia.
Ustawa jaka jest , niby miała zapobiec wyrzucaniu śmieci do lasu, bo już niby nikomu nie będzie się opłacać tego robić, bo i tak płacić musi za każdą osobę.
Tylko że po naszych lasach w większości leży gruz (nie śmieci?) po remontach, stare muszle klozetowe, połamane kafelki i wory śmieci zagranicznych!!! Tak, tak, tacy porządni, czyści a śmieci nam podrzucają!

Segregacja śmieci - jeden worek papier, drugi worek - plastyk, trzeci worek - szkło, czwarty worek - pozostałość.
A niby gdzie ja mam te worki trzymać zanim się nie zapełnią???

Butelkę po wodzie mineralnej składać trzeba do trzech worków. Zakrętka - odkręcić oddzielnie. Nalepka - papier.
Butelka - zgnieść - plastik.
Jeśli śmieci nie będą segregowane przez mieszkańców całego budynku prawidłowo, przewidziane są kary dla wszystkich.
W budynku obok prowadzą segregację śmieci i mają oddzielne pojemniki. Potem przyjeżdża samochód i ładuje wszystko razem - i po co ta segregacja?

Jestem wielką przeciwniczką zaśmiecania Ziemi, ale taka segregacja, to tylko wyciąganie od ludzi ostatnich groszy. Ile ma zapłacić ktoś, kto ma w rodzinie 5 osób?
halina
Kopalnia wiedzy
Kopalnia wiedzy

Postprzez Rysbar 12 mar 2013, o 19:27

W Toruniu śmieci segregowane 12,75 zł od osoby i niesegregowane 25,50 zł też od osoby na m-c.
Obrazek - Toruń moje rodzinne miasto.
Rysbar
Super Senior
Super Senior

Postprzez frasag 12 mar 2013, o 20:45

To co opisuje Halinka to brzmi jak horror.Ja rozumiem,że ze szklanych butelek można blaszane kapsle zdejmować,ale z plastikowych? Przecież nakrętka to też plastik.A odzyskiwanie nalepek to chyba tylko jakiś psychol mógł wymyślić.Przecież do tego potrzeba wody i papier jak rozmoknie to papka się robi.Może go jeszcze suszyć trzeba??? W małych budynkach gdzie jest kilka mieszkań i wszyscy się znają to może będzie troszkę łatwiej segregować,bo jeden drugiego trochę pilnuje,choćby z okna.Ale u mnie jest 235 mieszkań.Jestem tu 30 lat i znam kilkanaście osób.Bo ludzie umierają,wyjeżdżają.wynajmują mieszkania,a za parę miesięcy nowy lokator jest.Często nawet zdarza się że ktoś niesie reklamówkę ze śmieciami i po drodze do miasta ją wyrzuca.Ale nie raczy otworzyć furtki i wrzucić do pojemnika,tylko rzuca nie zawiązaną torbę przez płotek i idzie dalej jakby nic się nie stało.Dlatego ja czarno widzę tę segregację.Wcześniej,lub później grozi nam ta wyższa stawka. :( :( :(
Obrazek
frasag
Kopalnia wiedzy
Kopalnia wiedzy

Postprzez halina 13 mar 2013, o 07:39

Franek:
Przecież nakrętka to też plastik.

Plastik, ale innego rodzaju. U nas była a może i jeszcze jest akcja zbierania nakrętek po wodzie. Nakrętka + kółeczko, jakie zostaje po odkręceniu butelki. To jest skupowane jako surowiec wtórny, szkoły m.in.miały taką akcję. Dochód z tych nakrętek był przekazywany na rzecz chorych dzieci.
Ja, jak składałam dokument, od razu wpisałam, że nie będę segregować :cry:
Dlatego właśnie, ze jest odpowiedzialność zbiorowa. Jest 48 mieszkań. Jak znam życie i ludzi, to jedni będą a inni nie, choćby po to, żeby tym pierwszym zrobić na złość. A kary, będą dla wszystkich. :twisted:
Żeby je segregować prawidłowo, należałoby najpierw stworzyć ku temu warunki dla ludzi. Powinno być wydzielone jakieś pomieszczenie gospodarcze, gdzie można by było to składować, tak jak mają za Nysą.
Wydaje mi się, że u nas radni z góry założyli, że nie będzie się segregować, ponieważ różnica pomiędzy segregowanymi a nie, jest zbyt mała, żeby mogla stanowić zachętę do jej wykonywania. (patrz Rysbar Toruń)
No cóż, ktoś tam już "wygrał" przetarg na ich utylizację, ludzie za wszystko zapłacą
halina
Kopalnia wiedzy
Kopalnia wiedzy

Postprzez frasag 13 mar 2013, o 11:49

Niech jeszcze wprowadzą rozdzielanie szkła na białe i kolorowe,tak samo z papierem niech zrobią i ze szmatami,no i ci co segregują będą brać kasę za nic nie robienie. :evil: :evil: :evil:
Obrazek
frasag
Kopalnia wiedzy
Kopalnia wiedzy

Postprzez halina 13 mar 2013, o 13:11

Znalazłam instrukcję, jaka była dołączona do deklaracji.
I niewiele się pomyliłam z tym plastikiem.
Tworzywa sztuczne: Pamiętaj! Zdejmij nakrętki i krążki z szyjek. Zgnieć butelki i mają być czyste!
Do tworzyw zaliczone jest (dziwne) metalowe puszki po konserwach i napojach, drobny złom żelazny i kolorowy, żeliwne garnki, puszki stalowe. :twisted: :twisted: :twisted: i.t.d.
Papier: Oderwij naklejki, plastikowe okienka kopert i usztywnienia, taśmy samoprzylepne, sznurki, usuń spinacze i zszywki, grzbiety i okładki jeśli nie z papieru. :twisted: i.t.d.
Szkło:nie wrzucamy szkła z szyb okiennych! Luster, szkła samochodowego i.t.p.
Kto to od razu spamięta, co wymyślił jakiś tam urzędniczyna w U.M. Niezbędny kurs dla wszystkich mieszkańców, tak myślę.
Gmina utworzy punkt w którym będzie można oddać meble i inne odpady wielkogabarytowe, sprzęt elektryczny i elektroniczny, odpady budowlane i.t.d
Najpewniej, taki delikwent mający do wyrzucenia kanapę, będzie musiał na własny koszt dostarczyć ją do tego punktu.
Dotychczas, stawiało się koło śmietnika (konteneru) i po krótkim czasie traktor objeżdżał całe osiedle i zbierał gabaryty. Za darmo, czyli w ramach tej stawki jaką płacimy tj.9.44 zł od osoby.
I z czego tu się cieszyć. Będzie lepiej??? Dla kogo lepiej? Bo nie dla mieszkańców, ani nie dla ziemi.
Taka zmiana powinna być przeprowadzona inaczej, nie na hura i byle jak.
halina
Kopalnia wiedzy
Kopalnia wiedzy

Postprzez Nektarynka 14 mar 2013, o 14:12

Witam...Poczytałam co piszecie o śmieciach ....makabra... :shock:
Ciekawe jak oni będą sprawdzać ...sortowanie jak to się będzie odbywało....
Ha ...Ha... u mnie jeszcze nie wiedzą sami ...
Czy od osoby ...czy od metrów ...
A jeszcze ktoś mówił że od ilości ścieków...powariowali chyba... :evil:
Poczekamy zobaczymy....Żeby mogli to by nas ogołocili co do złotówki... :evil: :evil:
Nektarynka
Zaawansowany
Zaawansowany

Następna strona

Powrót do Życie w społeczeństwie