Opłaty za wywóz śmieci.

Rozmawiamy o sprawach ważnych dla każdego człowieka. Problemy społeczne, religie, kultura. Zapraszamy do dyskusji.

Re: Opłaty za wywóz śmieci.

Postprzez hutkow 5 maja 2013, o 09:26

Witam!
I u nas dostaliśmy druki do wypełnienia na których jest deklaracja rodzaju opłat od 1 mieszkańca 10,50 zł lub 38 zł od mieszkania.Śmieci mają być segregowane ale jak tego jeszcze nie podano,termin lipiec 2013r.Dla mnie zakrawa to na płacz lub śmiech znając naszych ludzi,będzie jeden ogólny bałagan.Niemcy przygotowywali to ponad 20 lat,nasi nie mają jeszcze żadnego pomysłu.A jakie mają pomysły to sami widzimy,prawie każda dziedzina życia jest do kitu.Służba zdrowia,szkolnictwo,rolnictwo itd.itd sami widzimy jak jest.Ten rząd nie ma żadnych logicznych rozwiązań.
Pozdrowienia :)
hutkow
Kopalnia wiedzy
Kopalnia wiedzy

Postprzez Rysbar 5 maja 2013, o 14:24

W Niemczech, Danii, Szwecji idzie się do sklepu i zanosi butelki plastikowe, puszki po piwie. Dostaje się kwit z wartością oddanego surowca i przy kasie odliczają od kwoty która ma się zapłacić. Zresztą będąc w Bratysławie już w połowie lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku odbierano wszelkie szklane butelki na zasadzie takiej samej jak w wymienionych krajach. Tylko u nas "mądrzy inaczej" posłowie uchwalili ustawę i scedowali kłopot na samorządy. Tak najwygodniej.
Obrazek - Toruń moje rodzinne miasto.
Rysbar
Super Senior
Super Senior

Postprzez frasag 3 cze 2013, o 14:58

Obrazek
JAKOBY jestem, ale JAKOBY mnie nie było.
frasag
Kopalnia wiedzy
Kopalnia wiedzy

Postprzez frasag 30 paź 2013, o 10:13

Obrazek
JAKOBY jestem, ale JAKOBY mnie nie było.
frasag
Kopalnia wiedzy
Kopalnia wiedzy

Poprzednia strona

Powrót do Życie w społeczeństwie