Oglądanie filmów na komputerze

Oglądanie filmów na komputerze

Postprzez hutkow 26 lis 2010, o 14:39

Witam!
Mam własną filmotekę,filmy nagrane na kasety analogowe oraz na płytach CD DVD razem około 500 filmów mogę oglądać je na komputerze bądż na telewizorze podłączonym do komputera za pomocą złącza RGB.Filmy zbieram od kilkunastu lat są one w różnych formatach niektórych nie można oglądać na stacjonarnym odtwarzaczu np rvmb,dlatego oglądam je na komputerze odtwarzaczem VLC Media Player.Zaś filmy z kaset za pomocą magnetowidu z użyciem karty telewizyjnej lub specjalnego urządzenia podłączanego do portu USB o nazwie USB Video Grabber firmu SILVER CREST.Jeżeli kogoś interesuje ten temat służę informacjami.
hutkow
Kopalnia wiedzy
Kopalnia wiedzy

Re: Oglądanie filmów na komputerze

Postprzez Dariusz 28 lis 2010, o 21:39

Widzę że mamy tu kogoś dobrze zorientowanego z zakresie obróbki VIDEO :) Bardzo dobrze oby tak dalej ;)
Dariusz
Administrator

Postprzez hutkow 11 gru 2010, o 22:35

Szkoda,że brak jest miłośników filmów oglądanych z użyciem komputera na dużym ekranie telewizora. :?
hutkow
Kopalnia wiedzy
Kopalnia wiedzy

Postprzez Krystian 12 gru 2010, o 00:12

Ja osobiście w ten sposób oglądam filmy codziennie :) Do komputera mam podłączony telewizor Samsunga LCD 32 cale, który jednocześnie jest moim monitorem :) i wg mnie nie ma lepszej opcji. Zwykle ekrany lcd do kompa nie dorastają jakością obrazu do pięt :) Filmy w formacie HD czy FULL HD wyglądają wyśmienicie. Divix już troche gorzej ale z daleka da się oglądać :) Bardzo dobre kąty patrzenia, kontrasty , kolory, jasność, wyrazistość obrazu co jest bardzo ważne. Napewno nie zamieniłbym TV lcd na zwykly panel LCD do komputera.
Krystian
Administrator

Postprzez hutkow 12 gru 2010, o 13:08

Ja mam laptopa ekran 15,5 cala ale rozdzielczość uzyskuję niezłą telewizor 32 cale SHARP AQUOS Ready HD drugi taki sam Full HD podświetlany LED,który jest w pokoju małżonki i czasem przesyłam na niego film,który lubi małżonka ma całkiem inny gust co do filmów woli swoje seriale babskie np.M jak miłość itp.Dzisiaj oglądałem Transporter 3,który był na HBO i go przegapiłem dlatego wyświetliłem z płyty.
hutkow
Kopalnia wiedzy
Kopalnia wiedzy

Postprzez Nektarynka 14 gru 2010, o 20:50

Witam wieczorkiem ,słyszę panowie są dobrze obeznani z kompusiem i z nagrywaniem filmów,To proszę mi powiedzieć ,sama nagrywam sobie wideoklipy i odtwarzam je w kompie ,ale chciałam, obejrzeć na dużym ekranie w telewizorze .mam telewizor Samsung 40cali podświetlany LED.Nie można odtworzyć .Jest specjalny kabel który łączy telewizor z odtwarzaczem i to nie działa ?gdzie tkwi problem ???
Pytanie drugie ;te moje wideo klipy zajmują mi trochę miejsca na kompie to chciałam nagrać na płyty mam różne programy do nagrywania ,Nero CDburner XP i nic mi nie wychodzi wiem że muzykę zapisuje się na innych ,obrazy na innych, próbowałam wszystkiego i guzik nie chce się zapisać .Pobrałam nawet stąd Codec -Pack,ale jestem zielona .Gdyby któryś z panów mi napisał to będę wdzięczna :) życzę spokojnej nocki
Nektarynka
Zaawansowany
Zaawansowany

Postprzez Krystian 14 gru 2010, o 21:08

Pytania tego typu proszę zadawać w dziale senior "on-line" Umieściłem tam rozwiązanie tego problemu. Natomiast w tym dziale rozmawiamy o filmach oraz serialach :)
Krystian
Administrator

Postprzez Nektarynka 14 gru 2010, o 22:05

Krystian napisał(a):Pytania tego typu proszę zadawać w dziale senior "on-line" Umieściłem tam rozwiązanie tego problemu. Natomiast w tym dziale rozmawiamy o filmach oraz serialach :)

:shock: Przepraszam bardzo po prostu nie rozejrzałam się :roll: Już biegnę do wątku wskazanego przez pana Adm.
Pozdrawiam :)
Nektarynka
Zaawansowany
Zaawansowany

Postprzez hutkow 20 gru 2010, o 18:58

Witam!
Moja filmoteka się wzbogaciła o 10 filmów DVD Akira Kurosawy,które zakupiłem na stoisku MPIKU niektóre to perełki.
hutkow
Kopalnia wiedzy
Kopalnia wiedzy

Postprzez hutkow 22 wrz 2011, o 15:15

I znów moja filmoteka wzbogaciła się od czasu powstania tego wątku o ponad 20 filmów.Zachęcam do dyskusji na ten temat a w szczególności jakie lubimy filmy i dlaczego
hutkow
Kopalnia wiedzy
Kopalnia wiedzy

Następna strona

Powrót do Film