Oczyszczanie kompa

Czekamy na państwa propozycje odnośnie nowych filmów instruktażowych. Po prostu napisz nam czego jeszcze chciałbyś się nauczyć :-)

Oczyszczanie kompa

Postprzez frasag 5 cze 2011, o 19:35

Ja bym chciał dowiedzieć się więcej o używaniu i ustawianiu takich programów jak: odkurzacz 12 i CCleaner.
Obrazek
JAKOBY jestem, ale JAKOBY mnie nie było.
frasag
Kopalnia wiedzy
Kopalnia wiedzy

Re: Oczyszczanie kompa

Postprzez Janek 6 cze 2011, o 07:04

Kod: Zaznacz cały
Ja bym chciał dowiedzieć się więcej o używaniu i ustawianiu takich programów jak: odkurzacz 12 i CCleaner.
OK, frasag. CCleaner to świetny program, wszyscy go chwalą.
1- Otwórz ten link: http://www.klub.senior.pl/esenior/t-kom ... -5828.html .
W nim posty nr 28, 29 i 30 (nr-y postów # są w prawym górnym rogu każdego).
2- Zainstaluj sobie CCleaner-a. Weź go z Google.
Jak już będziesz go miał idź: Opcje -> Ustawienia -> i postaw ptaszek przy "Automatycznie czyść komputer podczas startu systemu".
Od teraz będzie Ci sam czyścił komputer.

3- Koniecznie w niniejszym forum idź do działu "POGOTOWIE KOMPUTEROWE".
W nim otwórz pierwsze dwa posty w wątku "Programy do optymalizacji systemu" (hutkow i J.).

Powodzenia.
Janek.
Janek
Wtajemniczony
Wtajemniczony

Postprzez frasag 7 cze 2011, o 11:36

Dzięki za info Używałem go wiele razy ale ręcznie ustawiałem co ma usunąć Niektóre pliki systemowe i ich nazwy to dla mnie czarna magia jakieś MRU itp i nie wiem co można bez szkody usunąć żeby nie uwalić wszystkiego Proszę o dalsze porady które opcje zaznaczyć do czyszczenia w Systemie i Explorerze i w Zaawansowanych Pozdrawiam.
Obrazek
frasag
Kopalnia wiedzy
Kopalnia wiedzy

Postprzez frasag 7 cze 2011, o 13:46

Odhaczyłem pliki cookie bo mi kasowało ustawione logowania na niektórych stronach Narazie na chrome to testuję ale wolałbym porady fachowców. :?:
Obrazek
frasag
Kopalnia wiedzy
Kopalnia wiedzy

Postprzez Janek 7 cze 2011, o 15:17

Przeczytałeś już posty 29 i 30 w wątku "Komputer-poznać i polubić ? - http://www.klub.senior.pl/esenior/t-kom ... -5828.html
Niżej w tym wątku, po Defragmentacji, w poście # 33 użytkownik ma obawy co usunąć a co nie w CCleaner'ze.
Czytaj następne, niżej i niżej, a znajdziesz porady i odpowiedzi.
W # 62 masz jeszcze dokładniej nt. CC. A w # 65 nt. Odkurzacza (np. w # 66 forumowiczka wyczyściła nim aż 2117 plików i nie przestraszyła się, nic się złego nie stało. Poniżej rozwinie się jeszcze dyskusja nt. Odkurzacza).
I jeszcze ## 70, 71, 72 i 78.
I na końcu ## 89 i 90.
Wczytaj się w to, przetraw. Może skopiuj niektóre, np. do utworzonego na pulpicie folderu Worda.
Robi się to tak: PPM (prawy przycisk myszy) na wolnym polu pulpitu -> Nowy -> Dokument programu Microsoft Office.
I masz na pulpicie taki folder: Obrazek. Gdy klikniesz nań 2x, otworzy Ci się okno (Worda) z migającym kursorem. W oknie w to miejsce wklejasz wybrany i zaznaczony (na niebiesko) tekst.
To by wystarczyło nt. CC.
Powodzenia.
Janek.
Janek
Wtajemniczony
Wtajemniczony

Postprzez frasag 7 cze 2011, o 16:48

Janek: Już chyba pokapowałem o co biega z tymi potrzebnymi ciasteczkami: Trzeba je zaznaczyć do zachowania TERAZ SZAFA GRA KOMODA TAŃCZY ISŁYCHAĆ ŚPIEW W GAŁĘZIACH DRZEW POMARAŃCZY. Dzięki za rady :D :D :D
Obrazek
frasag
Kopalnia wiedzy
Kopalnia wiedzy

Powrót do Propozycje nowych komputerowych kursów multimedialnych.