Nowy Dział Bankowość

Tutaj będą się pojawiać informacje od załogi kSenior.pl. Nowe tematy mogą zakładać tutaj tylko administratorzy i moderatorzy.

Nowy Dział Bankowość

Postprzez Dariusz 7 mar 2011, o 11:38

Dodaliśmy nowy dział bankowość. Prosimy o wasze komentarze.
Dariusz
Administrator

Re: Nowy Dział Bankowość

Postprzez halina 7 mar 2011, o 20:06

Od wielu, wielu lat posiadam konto w banku PKO BP. Spotkałam się z opinią, że to obecnie najdroższy bank w Polsce. Może i tak, ale ja jestem do niego przyzwyczajona i przede wszystkim mam do niego zaufanie. Mówią, że banki internetowe np. taki mBank - jest praktycznie za darmo. Może i tak, ale w mojej miejscowości (i nie tylko w mojej) nie ma ani jednego biura obsługi klienta - dla mnie oznacza to miejsce gdzie można przyjść i wyjaśnić coś, lub załatwić - tak jak do tego jestem przyzwyczajona.Nie odważę się chyba na przelewanie swojej emerytury, na konto w wirtualnym banku, z wyżej podanych powodów.
Ale dobrze by było, żebym mogła nauczyć się robić przelewy z mojego konta - opłaty za mieszkanie, prąd, gaz, podatki i inne w razie potrzeby, bo nie wiem jak długo będę mogła to czynić osobiście.
I ostatnia moja myśl w tym temacie. Czy takie prowadzenie rachunków jest bezpieczne. Co się dzieje z kontem, jak np. wirus spowoduje padnięcie systemu? (co prawie mi się zdarzyło). Czy ktoś niepowołany nie wyczyści mi konta ?
Jednym słowem jak w tej piosence: I chciałabym i boję się...
halina
Kopalnia wiedzy
Kopalnia wiedzy

Postprzez Nektarynka 7 mar 2011, o 20:37

Ja w tej kwestii napiszę tak... wszystkie opłaty robię pocztą elektroniczną (nie ja tylko córka ).Do tej pory odpukać nie było żadnych problemów.Jest to na pewno wygoda bez wychodzenia z domu .Także Halinko ja jestem zadowolona nie trzeba stać w kolejkach .A co do wyczyszczenia kont lepiej nie myśleć o tym :shock: ale były przypadki,o czym słyszeliśmy z netu .... myślę że bank ponosi odpowiedzialność.
Nektarynka
Zaawansowany
Zaawansowany

Postprzez halina 7 mar 2011, o 23:07

Pooglądałam Wasze filmy w tym temacie co wyżej. Bardzo czytelnie i pięknie to wygląda i jak na moje oko, nie jest zbyt skomplikowane. Myślę, że przy odrobinie wprawy - dałabym radę, najtrudniej byłoby pierwszy raz. Na niczyją pomoc nie mogę liczyć - tylko na siebie.(ponoć tak jest najlepiej). Czyli jeśli już podejmę decyzję to pytam:najpierw należy udać się do Banku i tam wszystko uzgodnić? Otrzymać ten potrzebny numer? Chodzi o bank PKO BP.
halina
Kopalnia wiedzy
Kopalnia wiedzy

Postprzez henry40 31 mar 2011, o 11:03

Odpowiadam na post halina w sprawie obsługi poprzez Internet w PKO BP (nie wiem tylko, czy to jeszcze aktualne). Trzeba zacząć od wizyty w Oddziale banku i przekształcić (chyba to się tak nazywa) swoje konto na konto internetowe (iPKO). To załatwia się tylko osobiście, otrzymuje się z Banku kartę zdrapkę z kodami do dokonywania operacji na koncie siedząc w domu przed swoim komputerem. Nie jest trudne, trzeba tylko dokładnie czytać wszystkie polecenia i instrukcje. Po otwarciu strony iPKO i zalogowaniu trzeba się dokładnie zapoznać z całą stroną, to wcale nie jest nic trudnego, a satysfakcja i wygoda murowana no i oszczędność, bo opłaty są o wiele mniejsze, niż na poczcie, nie ma ograniczenia czasowego itp. Życzę powodzenia i pozdrawiam - Henryk
henry40
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez halina 6 kwi 2011, o 17:36

Dziękuję Ci henry za odpowiedź w tym temacie.Przepraszam, że tak późno, ale dopiero zobaczyłam Twoją wiadomość, chociaż zaglądałam na forum. Jeszcze nie zaczęłam żadnych kroków w tym kierunku, ale mam trochę pracy w ogrodzie i to mnie wstrzymało. Pozdrawiam i dzięki.
halina
Kopalnia wiedzy
Kopalnia wiedzy

Powrót do Informacje od załogi kSenior.pl