Niebezpieczne kleszcze

Re: Niebezpieczne kleszcze

Postprzez malwa 6 cze 2013, o 20:08

Modliszko, też mam psa i problem jest mi znany.
Jesli w ogrodzie masz tyle kleszczy to i dla ludzi to niebezpieczne.
Psa mojego zakraplam spotem raz w miesiacu...wcieram w skórę karku. W okolicach gdzie duzo jest kleszczy zarażonych babeszjozą dodatkowo stosują właściciele obroże p/kleszczowe.
Najlepiej zapytaj swojego lek weterynarii to doradzi. Dużo jest firm produkujących krople czy obroże, trzeba wypróbować, która zda egzamin u Twojego psa.
Poza tym, o problemie kleszczy poszukaj na forach psich...np. Dogomania czy Psiakość - http://www.psiakosc.com/forum/index.php. To fora otwarte i nawet nie musisz sie rejestrować, żeby sobie poczytać.

Babeszjoza jest bardzo groźną chorobą dla psów, a obajwy są początkowo bardzo nikłe. Jesli zauważysz, ze pies jest osowiały to pędź do weta. Teraz są testy na babeszję. Jak szybko dostanie leki to wyjdzie z tego. Jesli choroba sie rozwinie to nie ma ratunku nawet w najlepszej klinice. To kwestia godzin, dnia bo potem jest za późno.
malwa
Omnibus
Omnibus

Postprzez joanna1949 28 kwi 2014, o 18:04

Mój piesek od dłuższego czasu był osowiały, brak apetytu, dużo pił wody. Przy niektórych ruchach stawowych skamlał z bólu. Było z nim coraz gorzej, aż poszliśmy z nim do weterynarza. Zbadał temperaturę ciała i podał antybiotyk na 3 kolejne dni.Temperatura spadła ale pies nadal chory. Pojechaliśmy ponownie do lecznicy a nasz pan weterynarz w czasie służby pracował w pasiece u pszczół i pacjenta nie przyjął.Po tym incydencie sama weszłam w neta i poszukałam objawy mojego psa. Okazało się że piesek może być zakażony chorobą po kleszczu. Skontrolowaliśmy jego skórę i wyciągneliśmy beczkowatego kleszcza. Tylko obawiam się czy psisko nie będzie musiało dostawać zastrzyki na zakażenie "babeszjoza" .Czy ktoś z Was może miał podobny przypadek z psem? Jak długo trwa leczenie? i czy w ogóle jest szansa na wyleczenie.
Pozdrawiam wszystkich miłośników piesków.
Joanna
joanna1949
Wtajemniczony
Wtajemniczony

Postprzez jnowak51 21 lip 2014, o 12:13

Są takie specjalne obroże na kleszcze - więc może spróbuj ich? Albo udaj się bezpośrednio z tym do weterynarza.
jnowak51
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez joanna1949 25 wrz 2014, o 14:42

Czy o tej porze roku ta gadzina jeszcze atakuje? A może przez okrągły rok trzeba uważać na kleszcze?
joanna1949
Wtajemniczony
Wtajemniczony

Postprzez loli 5 lip 2017, o 07:41

Tera mamy taki okres, że nawet kleszcze atakują w mieście. Jest ich masa, trzeba uważać wszędzie. Pamiętać, należy że trzeba bezpiecznie go usunąć i w całości.
loli
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez campari 11 lut 2018, o 19:12

Myślę, że z całą pewnością przydadzą mi się te porady :) Dzięki wielkie :)
campari
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez verko 18 maja 2018, o 21:10

Z zakresu chorób wystarcza mi w 100% strona http://www.lekarzzakaznik.pl/sposoby-na-uporczywy-kaszel/ są się tam informacje o lekkich chorobach, jak i tych bardziej poważnych.
verko
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Marysienka 24 maja 2018, o 12:29

Sama mam pieska i w okresie wiosenno-letnio-jesiennym znajduję na suni naprawdę dużo kleszczy. Czasami mam wrażenie, że nie pomagają nawet te specjalne wcierki, które maja za zadanie odstraszać kleszcze. Tego dziadostwa jest teraz naprawdę dużo i nie trzeba spacerować po lesie, żeby przynieść kleszcza do domu. Również w mieście zagrożenie spowodowane kleszczami i wszystkimi chorobami, które przenoszą jak najbardziej istnieje.
Marysienka
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez pakom 11 cze 2018, o 17:50

Jeśli są jakieś problemy i piesek źle się czuje polecam poradnię weterynaryjną http://primavet.waw.pl/ która pomogła mojemu pupilowi nie raz w chorobie
pakom
Nowicjusz
Nowicjusz

Powrót do Ogólny