Kurs jak wykonać format - wytyczne, instruktaż.

Czekamy na państwa propozycje odnośnie nowych filmów instruktażowych. Po prostu napisz nam czego jeszcze chciałbyś się nauczyć :-)

Kurs jak wykonać format - wytyczne, instruktaż.

Postprzez Janek 27 lip 2011, o 12:56

Z dyskusji w wątku "Programy do optymalizacji systemu" wyraźnie widać, że taki kurs byłby bardzo,
ale to bardzo potrzebny.
Napisał Pan tam:
Kod: Zaznacz cały
jesteśmy tutaj na tym forum by nauczyć się wiele praktycznych rzeczy między innymi format/instalacja systemu na nowo.

Ja bym prosił o taki prosty, filmowy instruktaż, kilka lekcji.
Z nim, ponieważ Pan tak zrozumiale tłumaczy w swoich lekcjach, może i dał bym rady. Bez tego nie ryzykowałbym.
Więc w potrzebie (odpukać!!) pozostanie mi tylko wezwać informatyka.
Oczywiście, że potrzebne są nam i są b.ważne umiejętności FACEBOOK'a, bankowości, czy wklejania obrazków.
Ale staniemy się bezradni, gdy "rozkraczy" się nam komputer.

I jeszcze optuję za kursem tworzenia prezentacji komputerowej (pokazu slajdów),
z podkładem dźwiękowym oczywiście. Za pomocą Power Point 2007.
Ale może być za pom. innego, np. w FastStone można. Ja robiłem kiedyś w pakiecie biurowym Open Office.org.
Moją prośbą popieram Nektarynkę i Halinkę, które o to prosiły wcześniej, w wątku poniżej.

Pozdrawiam.
Janek.
Janek
Wtajemniczony
Wtajemniczony

Re: Kurs jak wykonać format - wytyczne, instruktaż.

Postprzez Krystian 27 lip 2011, o 16:44

Jeśli chodzi o laptopy nie wykonuje się formata tam korzysta się z funkcji RECOVERY czyli przywracanie systemu. W zależności od producenta takie przywracanie systemu jest różne i ciężko by było nakręcić uniwersalny film ponieważ w każdym laptopie to robi się nieco inaczej... Co do komputera stacjonarnego tutaj sytuacja jest uproszczona i taki film w przyszłości powstanie.

Janku kurs bankowości elektronicznej już istnieje i jest dostępny na stronie.

Co do tworzenia prezentacji multimedialnych istnieją już takie kursy na tej stronie min pokazane jest jak zrobić prezentację multimedialną ze zdjęć w programie FastStone oraz Picasa. Co do PowerPointa w niedalekiej przyszłości pojawi się taki kurs.

Kurs Facebooka jest w fazie tworzenia na dzień dzisiejszy jestem w trakcie przygotowywania takiego kursu.

Co do wklejania obrazków nie bardzo rozumiem... ale jeśli chodzi o wklejanie obrazków na forach internetowych to jest to bardzo podobne działanie jak dodawanie załącznika na poczte a o tym film też był w sekcji zaawansowane.
Krystian
Administrator

Powrót do Propozycje nowych komputerowych kursów multimedialnych.