Karta sieciowa sie wyłącza

Eksperci Informatycy - elektronicy z załogi kSenior.pl pomogą ci rozwiązać problemy związane z obsługą komputera, oprogramowania oraz korzystania z internetu. Jeśli zamierzasz dokonać zakupu komputera, telewizora, monitora, aparatu cyfrowego, telefonu bądź też innego sprzętu elektronicznego doradzimy ci jaki zestaw dobrać oraz czym się kierować podczas zakupu. Zapraszamy do zadawania pytań i udzielania odpowiedzi.

Karta sieciowa sie wyłącza

Postprzez rom 3 kwi 2017, o 17:43

Mam problem. po kilkunastu minutach działania komputera wyłącza się karta sieciowa, próba rozwiązania problemu powoduje wyłączenie karty, ale po ponownym włączeniu w"Menadżer urządzeń" karta nadal nie działa. Zamkniecie komputera trwa bardzo długo i bez rezultatu, konieczny restart. Potem karta działa i już się nie wyłącza. Mam laptop Lenowo B50-80, Win 8.1, karta Intel Dual Band Wireless AC3160. Sterowniki do karty aktualizowałem, tak mi się wydaje. Proszę o pomoc. Dodam, że jestem samoukiem i niewiele umiem zrobić, więc proszę o proste informacje.
"Zezwalaj systemowi na wyłączenie urządzenia aby zaoszczędzić energię" odhaczyłem.
Z góry dziękuję za pomoc i wyrozumiałość.
rom
Aktywny
Aktywny

Re: Karta sieciowa sie wyłącza

Postprzez Janek 15 kwi 2017, o 08:40

Witaj Rom-ku.
Nikt Ci nie odpowiada, więc ja spróbuję. Idą Święta to jakiś dobry uczynek zrobię ;) . Ale uprzedzam,
- ja też jestem "zielonawy" z komputera. I nie mam Win8, tylko 7'kę. Więc "będę strzelał", a "nuż widelec" :) .

- po 1sze dlaczego tak twierdzisz, że to karta sieciowa, na jakiej podstawie ? Może na podstawie tego Menadżera urządzeń, bo tam jest możliwość włączania tej feralnej karty. Chyba tak.
- u mnie problemy z zamknięciem/uruchomieniem komputera miałem kiedyś z banalnego powodu - instalował mi samoczynnie aktualizacje Windows Update. Te cholerne W.Update nieraz potrafią się nieskończenie długo instalować. A Ty musisz czekać aż skończy. Czekaj cierpliwie! A jeszcze potem, przy uruchamianiu, konfigurują się.
- dla Win8 znajdź w Googl'u forum komputerowe, gdzie ktoś poradzi na Twój problem. Ja mam takie dla Win7 i często z niego korzystam. Nieraz mi pomogli.
- a może byś skorzystał z funkcji Przywracanie systemu ? Tam wybierz odpowiedni punkt do którego przywróć.
- a może byś spróbował coś w Trybie awaryjnym ? Otwórz go przez klawisz F8. Masz tutaj link: http://www.pcworld.pl/porada/Usuwanie-p ... 96148.html .

- a tutaj, w tym linku, poszukaj odpowiedzi na swój problem. Jest tu tego bardzobardzo dużo nt. Win8: https://forum.dobreprogramy.pl/c/oprogr ... /windows-8 .

- i jeszcze jeden link: http://tipy.interia.pl/kategoria_37,roz ... lemow.html , może w nim coś znajdziesz ?

Życzę Ci wesołych Świąt, no i szczęśliwego rozwiązania problemu :D .
Pozdrawiam serdecznie, Janek.
Janek
Wtajemniczony
Wtajemniczony

Re: Karta sieciowa sie wyłącza

Postprzez rom 15 kwi 2017, o 11:40

Dziękuję za odpowiedź. Zainstalowałem inSSIDer i ciekawa rzecz, kiedy zdarzy się, że karta sieciowa przestaje działać, klikam w w/w aplikację i po chwili internet wraca. O tym,ze to karta sieciowa, tak myślę, świadczy to, ze brak wszelkich połączeń sieciowych.
Jeśli chodzi o "Dobreprogramy" to tam też zamieściłem pytanie, ale bez echa. Zobaczymy co będzie dalej.
Pozdrawiam i życzę radosnych Świąt.
rom
Aktywny
Aktywny

Powrót do POGOTOWIE KOMPUTEROWE.