Jest zimmaa.

Tutaj dowiesz się wszystkiego o samochodach i będziesz mógł porozmawiać na tematy związane z motoryzacją. Masz problem z autem ? Napisz na forum. A jeden z naszych moderatorów, który z zawodu jest mechanikiem i prowadzi swój warsztat postara ci się pomóc.

Ten dział powstał na życzenie naszego nowego użytkownika, który jednocześnie stał się jego moderatorem i będzie za niego odpowiedzialny :-)

Zapraszamy do dyskusji.
Załoga kSenior.pl

Jest zimmaa.

Postprzez hutkow 5 gru 2010, o 20:15

Witam!.
Dla miłośników czterech kółek zima jest okresem nie lubianym.Miałem garaż poprzedniej zimy ale sprzedany został bo teren zakupił LIDL i wyburzył ponad 100 garaży i do tej pory plac stoi pustką.Poznałem na skutek tego jak wygląda parkowanie przed blokiem.W związku z tym proponuję abyśmy sobie podpowiedzieli jak przetrwać zimę bo trzeba czasem użyć samochodu.Mam możliwość przechowania samochodu pod dachem u zięcia ale mieszka on za miastem około 5 km.
hutkow
Kopalnia wiedzy
Kopalnia wiedzy

Re: Jest zimmaa.

Postprzez Krystian 5 gru 2010, o 22:38

Taaakk Znamy ten ból. Parkowanie pod blokiem wiąże się z tym, że trzeba poświęcić troche czasu zanim się rano wyruszy do pracy.
Uruchamiamy auto i musi ono troszkę pochodzić żeby silnik miał dobre smarowanie a w tym czasie można a nawet trzeba poskrobać szyby ;) Jeśli nie ma wielkich mrozów to w 5-10 min uporamy się z problemem i można jechać. Nie poświęcamy na to więcej czasu bo szkoda paliwa w czasie jazdy auto szybciej sie nagrzeje. Ja przed sezonem zimowym wymieniłem akumulator na nowy bo stary był wart tyle ile ważył.
Krystian
Administrator

Postprzez Tomasz 11 gru 2010, o 19:41

Po pierwsze należy wymienić płyn do spryskiwaczy, bo jak zamarznie, to kaplica ... trzeba naładować akumulator, jeżeli dawno nie były wymieniane, ale źle pracują świece żarowe, bądź iskrowe, zależy czy benzyna czy diesel. No i zakupić odmrażacze do szyb i zamków, nie droga rzecz a ułatwia życie. Bardzo ważne jest mieć sprawny akumulator, dlatego jak już kupujemy nowy, zakupujmy go w autoryzowanych hurtowniach takich jak inter cars, a nigdy w super marketach
Tomasz
Moderator

Postprzez hutkow 11 gru 2010, o 22:09

W dniu dzisiejszym usłyszałem na pocieszenie,że od środy idą srogie mrozy.Na szczęście zakupiłem latem nowy akumulator a płyn do spryskiwacza zawsze używam zimowy.Na szybę przednią założyłem taką srebrną matę nie wiem na ile pomoże ale przed śniegiem na pewno uchroni.Mam również różne psikacze na szyby i do zamka.Poprzednie silne mrozy uniemożliwiły otwieranie jedne tylne drzwi muszę czymś zaradzić w sklepie specjalistycznym na pewno coś mają do wiosny niedaleko. :lol:
hutkow
Kopalnia wiedzy
Kopalnia wiedzy

Postprzez Tomasz 16 gru 2010, o 20:59

to nie jest śmieszne :) ja akurat pomiędzy praca jako mechanik i pracą w kseniorze, zajmuje się sprzedażą części samochodowych, gdy dziś nasz klient oddał 30 opon zimowy znanej marki średniej klasy, w ciągu pół godziny nasi klienci, którzy zobaczyli, że pojawiły się opony, to zaraz wszystko wykupili. Wszystkie filie ściągają od siebie wszystko co tylko można, od odmrażaczy, przez dywaniki, akumulatory, po opony
Tomasz
Moderator

Postprzez hutkow 4 sty 2011, o 20:07

Witam!.
Jeżdziłem dzisiaj samochodem i oceniam,że zakładanie srebrnej maty na przedniej szybie spełniło moje oczekiwanie.Sąsiedzi skrabali szybę a moja była czysta i sucha.Jedynie zamek w tylnej klapie nie słucha radiowej komendy.Musiałem otwierać i zamykać kluczykiem.Nie rozpoznałem czy jest to skutek mrozu czy awaria.
hutkow
Kopalnia wiedzy
Kopalnia wiedzy

Postprzez hutkow 18 sty 2013, o 16:43

Witam!
Jak by nie było zmotoryzowanych seniorów bo mały ruch na wątku.Kupiłem na alegro pokrowiec na samochód bo nie mam garażu.Pokrowiec nie ma żadnego mocowania tylko gumkę jak w prześcieradle.Może ktoś podpowie mi jak rozwiązać mocowanie pokrowca do samochodu.
Pozdrowienia Edward :)
hutkow
Kopalnia wiedzy
Kopalnia wiedzy

Postprzez Nektarynka 19 sty 2013, o 21:34

Witam...A cóż to ..i Masz problem... my mamy akurat garaż .Ale ja to widziałam u kogoś to właśnie jak piszesz na gumkę ...i na dole ściągasz chyba ..ale czy jeszcze jest coś to Ci nie powiem ..A tak nie wystarczy dosyć mocno ściągnąć... :)
Nektarynka
Zaawansowany
Zaawansowany

Postprzez hutkow 20 sty 2013, o 14:08

Witaj Nektarynko!
Chodzi mi o to,że byłoby trudniej ją zdjąć nieproszonym osobnikom.Ja również miałem garaż na terenie PKS,który sprzedał teren dla Lidla i wyburzył wszystkie garaże/115 szt/i do dzisiejszego dnia teren jest pusty,bo miasto nie pozwoliło budować kolejnego supermarketu.
Pozdrowienia Edward :)
hutkow
Kopalnia wiedzy
Kopalnia wiedzy

Postprzez hutkow 19 sty 2014, o 11:31

Witam!
Miałem jechać do córki na obiad,jednak oczyszczanie zarzniętych szyb z grubej warstwy lodu było nie możliwe.Zrezygnowałem z jazdy,ciekawy jestem jak w innych rejonach kraju.
hutkow
Kopalnia wiedzy
Kopalnia wiedzy

Następna strona

Powrót do ogólne