fotografia amatorska

Forum dla miłośników fotografii cyfrowej oraz obróbki zdjęć przeznaczone dla amatorów a także tych bardziej zaawansowanych użytkowników. Podziel się swoim doświadczeniami z nami oraz innymi użytkownikami forum. Zapraszamy do dyskusji.

fotografia amatorska

Postprzez hutkow 1 sty 2011, o 20:01

Witam!.
Fotografią amatorską param się od kilkudziesięciu lat w tym cyfrową około 3 lat.Kręcę również filmy kamerą analogową Sony.Do przetwarzania filmów analogowych na cyfrowe zdięcia i filmy używam karty telewizyjne.Mam różne programy wspomagające prace ze zdięciami.Najtrudniej idzie mi zmniejszanie zdięć nigdy tego nie potrzebowałem dopiero ta umiejętność okazała się potrzebna gdy chciałem przesłać zdięcia znajomym z naszej klasy.Myślę,że z pomocą forumowiczów znających to zagadnienie opanuję na perfekt.
hutkow
Kopalnia wiedzy
Kopalnia wiedzy

Re: fotografia amatorska

Postprzez Nektarynka 1 sty 2011, o 20:41

Witaj,, polecam bardzo prosty i łatwy w użyciu programik do zmniejszania zdjęć nie zajmuje dużo miejsca bo tylko 1.52 mb
można każdą ilość jednorazowo zmniejszyć i najważniejsze jest po polsku .
oto link; proszę sobie poczytać i pobrać
http://www.tylkoprogramy.pl/fotosizer.php
Nektarynka
Zaawansowany
Zaawansowany

Postprzez Krystian 1 sty 2011, o 23:33

Jeśli chodzi o zmniejszanie rozmiaru zdjęć oraz obniżania jakości zdjęć polecam program FastStone. Jest on prosty w obsłudze . Wszystko dokładnie tam wytłumaczyłem. Darmowy kurs obsługi tego programu znajduje się na stronie ksenior.pl w dziale "Grafika" :) zapraszam do obejrzenia poszczególnych lekcji.
Krystian
Administrator

Postprzez wawik 3 sty 2011, o 04:03

Super program. :D
wawik
Wtajemniczony
Wtajemniczony

Postprzez hutkow 4 sty 2011, o 19:59

Witam!
Dzisiaj kupiłem PC Forum nr.2/2011 w którym jest program do zmniejszania fotografii o nazwie Image Resizer 4 sprawdziłem i jest OK.Jednocześnie dziękuję za porady.
hutkow
Kopalnia wiedzy
Kopalnia wiedzy

Postprzez halina 7 mar 2011, o 20:27

Dzisiaj zrobiłam zdjęcia i ogłaszam, że mimo wszystko wiosna już idzie! Oto dowód!

Obrazek

Powyżej krokusy botaniczne. U mnie chcą rosnąc tylko w symbiozie z aronią.Poniżej wawrzynek wilczełyko szykuje się do zakwitnięcia. Trujący! Będący pod ochroną!

Obrazek

Przebiśniegi znają wszyscy, ale miło na nie patrzeć.

Obrazek
halina
Kopalnia wiedzy
Kopalnia wiedzy

Postprzez hutkow 30 wrz 2011, o 16:46

Witam Halino!
Czytałem,że uprawiasz ogród kilka dobrych lat to może dasz kilka fotek widoków tego ogrodu.Lubię oglądać ogrody .Mam leśny ogród do celów rekreacyjnych ale są tam również rabaty kwiatowe,krzewy,drzewa.
hutkow
Kopalnia wiedzy
Kopalnia wiedzy

Postprzez halina 21 paź 2011, o 19:53

Edwardzie - dopiero zobaczyłam Twój wpis bo przejęta bardzo problemami komputerowymi, zaglądałam tylko na wątek o problemach z kompem.
Mam nie ogród niestety, tylko działkę w Ogrodach Rodzinnych. Od 1985 roku zajmujemy się nią z dużym zaangażowaniem, choć sytuacja w moim mieście jest taka, że starzy działkowicze wykruszają się a nowych nie widać.Dzieci chcą robić tylko grilla i nic więcej. Przez te wszystkie lata ogród zmieniał się - obecnie większość ogrodu zajmują krzewy ozdobne, trawnik , róże , byliny (powróciłam do tych sprawdzonych, nie wymagających) kilka iglastych i kilka miskantów. Warzywnik malutki, tyle że trochę dla przyzwoitości.
Zdjęć roślin i ogrodu mam dużo, najczęściej tam właśnie je robię, ale nie wiem czy tu można wklejać?
Jeśli tak to ile i jakiej wielkości? Czy można przez hosting np. TinyPic, bo tak robię na innym forum.
Proszę Krystiana o wypowiedź na ten temat, oczywiście dostosuję się do zaleceń.
halina
Kopalnia wiedzy
Kopalnia wiedzy

Postprzez hutkow 28 paź 2011, o 10:57

Mój ogród można zobaczyć forumogrodnicze.info w wątku Nasz piękny ogrod.Zdjęcia ogrodów ,ten sam nick
hutkow
Kopalnia wiedzy
Kopalnia wiedzy

Postprzez halina 20 cze 2012, o 16:56

Odnawiam wątek, zgodnie z jego tytułem.
Kilka dni temu, wyglądnęłam przez okno i widzę, że pod moim balkonem, na trawniku maszerują kaczka z kaczorem.
Nie uciekały, nie bały się i nawet chętnie pozowały. Oto efekt - zrobione z balkonu.
Obrazek

I pojedyncze portrety - kaczor oczywiście bardziej kolorowy :)
Obrazek

I szara kaczuszka :oops:
Obrazek
halina
Kopalnia wiedzy
Kopalnia wiedzy

Następna strona

Powrót do Ogólny