EMERYTURA

Rozmawiamy o sprawach ważnych dla każdego człowieka. Problemy społeczne, religie, kultura. Zapraszamy do dyskusji.

EMERYTURA

Postprzez frasag 20 kwi 2012, o 19:12

To z listu czytelnika Dziennika Zachodniego:

Właśnie dowiedziałem się z telewizji, że statystyczny Francuz pobiera emeryturę przez 12 lat, Niemiec przez 8 lat, Bułgar przez 5 lat, a Polak przez 4 lata.

Z prostego wyliczenia wynika, że mężczyźnie, który dziś odchodzi na emeryturę w wieku 65 lat, trzeba jeszcze dołożyć 4 lata pracy, kobietom, które wciąż mogą odejść z pracy w wieku 60 lat - trochę więcej. Wtedy radykalnie pozbędziemy się problemu wypłacania świadczeń ludziom w wieku poprodukcyjnym, bo już ich w naszym kraju nie będzie.

Polski rząd chce postępować z ludźmi tak jak z końmi: przestają ciągnąć, są za stare - to się je kieruje do rzeźni i po problemie. Czy tak miało być i o to ludzie walczyli?
Obrazek
JAKOBY jestem, ale JAKOBY mnie nie było.
frasag
Kopalnia wiedzy
Kopalnia wiedzy

Re: EMERYTURA

Postprzez halina 25 kwi 2012, o 20:29

Kobietom o czym się nie mówi, zostało "dołożonych' 12 lat pracy do uzyskania pełnej emerytury, bo obecnie może na nią odejść w wieku 55 lat po przepracowaniu 35 lat. Jest to tzw wcześniejsza, ale w pełnej wysokości, ograniczona jest tylko wysokość ewentualnego wynagrodzenia, jeśli pracuje dorabiając do emerytury.

A swoją drogą, jak łatwo można ludziom wmówić, że to wszystko, to dla ich dobra :!: Bo będą mieli dłużej pracując większe emerytury.
Pytam się tylko: Większe, od czego?

Jeśli są tak dobrzy, to niech zmienią przepisy dot.naliczania emerytur na korzystniejsze dla ludzi . Nic więcej nie trzeba.
halina
Kopalnia wiedzy
Kopalnia wiedzy

Postprzez hutkow 28 kwi 2012, o 15:12

Mam nadzieje,że się przejadą rządzący na systemie emerytalnym,a może posłuchają się ludzi myślących inaczej.
hutkow
Kopalnia wiedzy
Kopalnia wiedzy

Postprzez joanna1949 1 lut 2014, o 11:03

Witam!!! Mam emeryturę już od kilku lat.Wysokość to 800zł.No bo co może być za emerytura z KRUS.Od dziecka pracowałam na gospodarstwie.Nie było takich dobrobytów jak dzisiaj.Ale nie w tym mój problem.
Już od kwietnia 2013r dostałam decyzję z banku ( PBS) że konto emerytur jest nie oprocentowane.Pobierane są tylko obsługa konta i jego utrzymanie. Wielkie było moje zdziwienie gdy dziś poszłam pobrać emeryturę a z mojej lokaty bank pobrał w ciągu roku 480zł. domyślam się że to podatek.Jest sobota więc nic się nie dowiedziałam konkretnego.
Starałam się oszczędzać na tej śmieciowej emeryturze jak tylko mogłam a tu taka niespodzianka.Czy to nie jest grabież w biały dzień?
Moje pytanie brzmi :Czy ktoś zna przepisy i prawa bankowe (oszczędnościowo- rozliczeniowe).
Czy mogłabym usunąć konto w banku?
Proszę o radę!
Pozdrawiam Joanna
joanna1949
Wtajemniczony
Wtajemniczony

Postprzez Teo 1 lut 2014, o 11:49

Moja emerytura wpływa na konto które posiadam w Banku Spółdzielczym..
Za obsługę konta płacę 5,- zł co miesiąć [za cały rok 60,- zł]
Dodatkowo płacę 2,- zł co miesiąc za karte bankomatową, oraz za każdy przelew z konta - 3.50 zł.
Konto możesz w każdym czasie przenieść do innego banku.
W banku w którym masz konto poproś pracownika by wytłumaczył za co pobierane jest te 480,- zł.
Teo
Wtajemniczony
Wtajemniczony

Postprzez Rysbar 2 lut 2014, o 14:47

BZ WBK. Opłata za prowadzenie konta 8 zł/miesiąc. Od 1 lutego br. za korzystanie z karty bankomatowej 5 zł/ miesięcznie, chyba że 4 razy w miesiącu dokona się płatności w sklepie kartą, to opłata za kartę 0.
Za prowadzenie konta 96 zł/rok, dodatkowo za kartę 60 zł/rok.
Rozbój w biały dzień.
Obrazek - Toruń moje rodzinne miasto.
Rysbar
Super Senior
Super Senior

Postprzez Rysbar 17 mar 2014, o 17:01

Witam.
Jerzyk - oni na tej stronie chcą za dużo danych. E-mail to jeszcze rozumiem, ale po co im moje imię i nazwisko i jeszcze numer telefonu? Podejrzana ta strona. A jak będziesz bez sprawdzania ich reklamował, to ktoś się wkurzy i Cię zbanuje. Pozdrawiam.
Obrazek - Toruń moje rodzinne miasto.
Rysbar
Super Senior
Super Senior

Powrót do Życie w społeczeństwie