e-papieros

Re: e-papieros

Postprzez hutkow 28 lut 2013, o 15:12

Witam!
Jestem nie palący ale moja małżonka ma ten epapieros.Używa go chyba bardzo rzadko i na moje perswazje raczej nie reaguje.Moim zdaniem jest to dobry sposób na odzwyczajenie się z nałogu.
hutkow
Kopalnia wiedzy
Kopalnia wiedzy

Postprzez Rysbar 2 mar 2013, o 19:46

W e-papierosie kardridże nasączane są chemikaliami których składu chemicznego nie znamy. Prawdopodobnie są bardziej szkodliwe dla zdrowia niż nikotyna. Poza tym nieprawdą jest, że pomagają w rzucaniu palenia. Wypróbowałem na sobie. Żadnych pozytywnych efektów. Tylko silna wola palacza pomoże pozbyć się nałogu.
Zredukowałem "spożycie" papierosów z 30 sztuk do 5 na dobę. I przy tym chyba pozostanę.
Obrazek - Toruń moje rodzinne miasto.
Rysbar
Super Senior
Super Senior

Postprzez halina 3 mar 2013, o 16:14

Przyznaję się bez bicia, paliłam kiedyś i to dużo więcej niż 30 sztuk Ryszarda.
15 lat temu, po dogłębnej analizie, zdrowotno - finansowo- zapachowej, postanowiłam przestać.
Wcześniejsze próby ograniczania powodowały na następny dzień większą chęć palenia, tak, że wypalałam normę plus oszczędność z dnia poprzedniego.
Jak postanowiłam - tak zrobiłam!
Przez pierwszy okres abstynencji, codziennie rano, obiecywałam, że dzisiaj nie będę palić. Myślałam - tylko dzisiaj do wieczora. I tak dzień za dniem, stopniowo, chęć palenia malała. Im dłużej to trwało, tym bardziej było mi żal, zaprzepaścić tą mordęgę. Aż pewnego dnia nie musiałam już o tym myśleć.
Oświadczam, że byłam nałogowym palaczem wiele, wiele lat(od szkoły średniej)- wtedy większość ludzi paliła.

Żadne tam zastępcze g....., tylko trochę silnej woli. To nie boli, tylko z rękoma nie ma co zrobić, lepiej na ten czas znaleźć odpowiednie zajęcie!Obrazek
halina
Kopalnia wiedzy
Kopalnia wiedzy

Postprzez grazyna 12 mar 2013, o 10:56

Byłam palaczką 30 lat i pozostanę ją do końca choć od 7 lat nie pale,zmobilzował mnie smród tytoniowy ciągnący się ode mnie, sądze że problem rzucenia nałogu tkwi w głowie,mnie się udało i jestem z siebie bardzo dumna i dlatego pisze te słowa,fakt mam 10 kg. nadwagi i nastepną motywacje ale nie śmierdze tytoniem, nałóg zawsze bedzie nałogiem dlatego uważam iż palaczką zostanę ...ale oby bez tego śmierdziela w ustach,było tyle wyrzeczeń i tak trudno rżnąc to świństwo że powrót do tego skutecznie mnie odstrasza......narazie. :geek:
grazyna
Aktywny
Aktywny

Postprzez halina 12 mar 2013, o 11:59

Napisała Grażyna:
sądze że problem rzucenia nałogu tkwi w głowie,

Zgadzam się z tym zdaniem w zupełności.
Do tego dołożyłabym jeszcze przyzwyczajenie odruchów.
Przez dłuższy czas , miałam odruch szukania.
Było to w ściśle określonych sytuacjach życiowych w których wcześniej zawsze paliłam.
I jeszcze jedna rada, która u mnie była dominująca.
Nic na siłę, przez długi czas (ponad miesiąc), nosiłam w torebce paczkę papierosów. Miała być na czarną godzinę, kiedy uznam, że nie mogę wytrzymać bez palenia.
Nigdy tej paczki nie otworzyłam, bo nigdy nie czułam, że dalej już nie mogę.
Wiedziałam i wiem do dzisiaj, że jeśli zapaliłabym papierosa (jednego), ponownie wpadłabym w sidła nałogu.
I to o tym pisze Grażyna, że nałogowcem zostaje się do końca życia.
Nie czarujmy się, taka jest prawda.
Pozostaję nałogowcem nie palącym!!!
Ponoć kobiety trudniej odzwyczaić od nałogu. Może i tak. Obrazek
halina
Kopalnia wiedzy
Kopalnia wiedzy

Postprzez Nektarynka 14 mar 2013, o 15:14

Poczytałam ...tak też paliłam ..:shock: co prawda lekkie zefiry ale to podobno gorsze od innych .... ;)
Po operacji woreczka 12 lat temu ..rzuciłam...myślałam że nie dam rady ciężko było.. ..ale mąż rzucił wcześniej .. ....to mnie też było trochę głupio...Ale kg przybyło niestety ...bo coś trzeba było robić.....Ale teraz nie zapaliłabym chyba... :)
Nektarynka
Zaawansowany
Zaawansowany

Postprzez halina 14 mar 2013, o 15:50

Kilogramy, niestety przybyły. Kilka razy próbowałam się ich pozbyć, niestety zawsze wracały w większej ilości.
Gdzieś czytałam, że to powoduje nie tylko większa ilość jedzenia, ale organizm inaczej pracuje i nawet jeśli system odżywiania pozostał taki jaki był podczas palenia to i tak by się przytyło.

Na pocieszenie powiem, że głównym powodem raka pęcherza u kobiet, jest palenie papierosów!
Znam taki przypadek bardzo dokładnie i nikomu nigdy tego nie życzę. Tu śmierć jest wyzwoleniem.
Pozdrawiam. I życzę sukcesów w porzuceniu tego nałogu. Obrazek
halina
Kopalnia wiedzy
Kopalnia wiedzy

Postprzez katarynka 25 mar 2013, o 16:57

mój mąż palił e-papierosa przez tydzień, po czym wrócił do tradycyjnego palenia...
mi się udało rzucić bez wspomagaczy, nie palę już prawie 4 lata i czuję się z tym świetnie :)
katarynka
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez wawik 25 mar 2013, o 19:06

katarynka napisał(a): nie palę już prawie 4 lata i czuję się z tym świetnie :)

To ja jestem lepszy, bo rzuciłem papierosy na 100% 15-go sierpnia 1975 i to w dniu, jak przykładowo sporty z 3.50 skoczyły na 6 zł. :lol:
wawik
Wtajemniczony
Wtajemniczony

Postprzez frasag 26 mar 2013, o 13:18

Ja nie palę już ponad 25 lat,choć ciężko było rzucić.Zawsze w drodze do pracy kupowałem gazetę i paczkę Giewont,a potem ją rozrywałem i wyrzucałem.Trochę to trwało.Dlatego rozumiem tych,którzy palą.Ale dzisiaj nie obrażając nikogo mogę powiedzieć że NIE CHCIAŁ BYM CAŁOWAĆ "POPIELNICZKI".
Obrazek
JAKOBY jestem, ale JAKOBY mnie nie było.
frasag
Kopalnia wiedzy
Kopalnia wiedzy

Następna strona

Powrót do Ogólny