Czym nas znów ktoś zaskoczy

Zapraszamy do dyskusji na tematy polityczne i gospodarcze w Polsce i na świecie.

Re: Czym nas znów ktoś zaskoczy

Postprzez frasag 11 mar 2012, o 20:57

To ja od dzisiaj nie solę a pieprzę to wszystko!!! :lol:
Obrazek
JAKOBY jestem, ale JAKOBY mnie nie było.
frasag
Kopalnia wiedzy
Kopalnia wiedzy

Postprzez hutkow 30 mar 2012, o 19:43

Witam!
Prawie całe dorosłe życie wykonywałem pracę chroniąc prawa pracownicze.Teraz patrząc na to co się dzieje krew mnie zalewa bo moi wnuczkowie i ich rówieśnicy mają marną przyszłość ,nie mówiąc nawet o ich emeryturach,o których teraz mówią rządzący krajem.Nie ma pracy dla młodych po studiach,nikt nie przyjmuje do pracy tych po 50-ce,a praca ma trwać do 67 roku życia.Wszystko się opiera na wyliczeniach,których dane stanowią liczby obecnego okresu.Czyli będziemy stali w miejscu skoro wyliczone emerytury będą takie same jak dzisiaj,zaś inne kraje Uni Europejskiej idą do przodu w uprawnieniach emerytalnych innymi słowy nadal będzie aktualne powiedzenie ,,emeryci !popierajcie Partię czynem umierajcie przed terminem,,
hutkow
Kopalnia wiedzy
Kopalnia wiedzy

Postprzez halina 31 mar 2012, o 17:34

Napisał hutkow:
Czyli będziemy stali w miejscu skoro wyliczone emerytury będą takie same jak dzisiaj

Nowe zasady naliczania emerytur zostały wprowadzone jeśli mnie pamięć nie myli w 1998 roku. Doskonale pamiętam ten okres, bo na mojej głowie leżało wdrożenie go w moim zakładzie. Już wtedy, było wiadomo, że ten nowy system zapewni tylko głodowe emerytury, ale nikt tym się nie przejmował, ważne było, żeby wdrożyć nowe zasady już, nie martwił się nikt, jak będzie potem. I to potem właśnie nadeszło, przyjęto moim zdaniem najłatwiejszy i najgorszy sposób wydłużając wiek przechodzenia na emeryturę. Kiedyś to i tak się zawali, wszystko runie, ten system od początku nijak nie przystawał do naszych warunków.

Jeśli chodzi o to, że to młodzi pracujący obecnie utrzymują obecnych emerytów, to ja się pytam: Gdzie są moje pieniądze? Moje składki odprowadzane do ZUS -u, przez 40 lat pracy?
Młodsi wiekiem na pewno nie wiedzą, że za komuny, również były odprowadzane składki do ZUS i podatek. Różnica była tylko taka, że składki te były naliczane globalnie, od całego funduszu płac od wszystkich pracowników, sporządzona musiała być deklaracja Zusowska i podatkowa i dopiero po przelaniu tam pieniędzy, można było wypłacić wynagrodzenia.

Należałoby zacząć moim skromnym zdaniem nie od przedłużania wieku emerytom, ale zmienić to co zostało spartolone, nawet wszystko jeśli trzeba. Przejrzeć wszystkie ulgi i zwolnienia. Wszystkie! A jest ich naprawdę wiele.
Ale kogo to obchodzi, posłowie nie będą przecież uchwalać czegoś wbrew swoim interesom. Zawali się jak oni będą już bezpiecznie prowadzić własne interesy a przecież u nas nie rozlicza się nikogo za złe, błędne decyzje.No, czy ktoś został rozliczony? Bo ja nie pamiętam.
halina
Kopalnia wiedzy
Kopalnia wiedzy

Postprzez hutkow 31 mar 2012, o 17:51

Halinko nie wątpliwie znasz się na tym i masz rację.Zgadzam się z Twoimi argumentami.
hutkow
Kopalnia wiedzy
Kopalnia wiedzy

Postprzez hutkow 16 kwi 2012, o 12:26

Witam!
Nie jestem zwolennikiem ugrupowań prawicowych,jednak poruszyło mną zachowanie się pana J.Kaczyńskiego.Naruszył on większość norm obowiązujących nie tylko w polityce ale również we współżyciu obywateli w naszym kraju.Już najwyższy czas aby zakończyć sprawę tragedii Smoleńskiej.Jest tyle innych ważniejszych spraw dotyczących życia naszego społeczeństwa.Bezrobocie,bieda,dostęp do nauki,dóbr kultury,ożywienie własnego przemysłu.Mógłbym wymieniać w nieskończoność a politycy obiecują cuda ale tylko w kampanii wyborczej,po dojściu do władzy zajmują się tym co widzimy Smoleńsk,IV Rzeczpospolita,fikcją emerytur i innymi mrzonkami aby zaspokoić własne ambicje,które nie służą naszemu krajowi i narodowi.
hutkow
Kopalnia wiedzy
Kopalnia wiedzy

Postprzez halina 17 kwi 2012, o 21:14

Od jakiegoś czasu, nie oglądam prawie wcale telewizora. Najczęściej słucham radiowej jedynki, gdzie wiadomości są krótkie, wywiadów z politykami prawie nie ma, więc nie denerwuję się .
Afera goni aferę, jeszcze nie ucichła sprawa soli a tu już następna afera z suszem jajecznym, używanym do produkcji makaronu, pierogów, klusek itp. Wycofali ze sklepów wiele towaru, jak podaje gazeta susz ten był zanieczyszczony bakteriami coli i salmonelli, posiadał oprócz tego domieszki metali szkodliwych dla ludzi, ponoć w ilości nie przekraczającej norm :?:
halina
Kopalnia wiedzy
Kopalnia wiedzy

Postprzez frasag 18 kwi 2012, o 10:02

Kiedyś jedno z przykazań brzmiało: CHCESZ BYĆ SŁAWNYM JAK WAŁĘSA-NIE JEDZ MASŁA ANI MIĘSA.
Obrazek
Obrazek
frasag
Kopalnia wiedzy
Kopalnia wiedzy

Postprzez halina 25 kwi 2012, o 20:15

Franku - myślę, że to przysłowie nieaktualne.
Patrząc na zdjęcia - nie wygląda na to, żeby nie jadł masła ani mięsa, wręcz przeciwnie...
halina
Kopalnia wiedzy
Kopalnia wiedzy

Postprzez Rysbar 20 sty 2013, o 09:27

Skopiowane z internetu: największa afera która jest zamiatywana pod dywan, większa niż Amber Gold, większa niż FOZZ to dzisiejszy zus dlaczego? Gdzie są pieniądze ze składek emerytalnych? Trochę dużo czytania, ale to są fakty! Warto czasem myśleć samodzielnie. Rządowe statystyki mówią, że średnia pensja w Polsce to ok. 3600. To znaczy, że średnie składki emerytalne to 703,08 zł miesięcznie - procent składki emerytalnej do ZUS jest stały, określony ustawowo. Liczba pracujących na koniec II kw. 2011 to 16,163 mln. Możecie te dane sami zweryfikować przeglądając oficjalne strony rządowe, sięgając do oficjalnych statystyk GUS. Miłej zabawy. Ale co z tego wynika?? BARDZO WIELE, a właściwie BARDZO DUŻO. Dużo czego?? PIENIĘDZY, oczywiście. Pomnóżcie urzędową i oficjalną liczbę zatrudnionych i oficjalną i bardzo urzędową średnią składkę emerytalną do ZUS. Powinno Wam wyjść miesięcznie 11 375 519 400 zł, czyli ponad jedenaście miliardów trzysta siedemdziesiąt pięć milionów. To gigantyczne pieniądze, a jest to tylko składka emerytalna. Bawmy się dalej: pomnóżcie to razy 12 miesięcy, a wyjdzie na to, że w skali roku jest to 136 506 232 800 zł. Kończą się Wam okienka w kalkulatorze? Mnie też. Zatem powiem, że jest to słownie ponad 136 miliardów 506 milionów zł w roku. Mamy w Polsce około 5 mln emerytów, dokładnie - w marcu 2011 było ich 4,979 mln. To znowu wg. oficjalnych, rządowych i jedynie słusznych i poprawnych statystyk. Rencistów nie liczę, bo już na pewno nie zmieszczą mi się w kalkulatorze, a poza tym - na nich jest OSOBNA składka!!!. Wychodzi mi zatem na to, że rocznie jest to średnio 27301 zł na emeryta, czyli miesięczna emerytura średnio powinna wynosić 2275,00 zł. Tymczasem średnia emerytura - znowu wg rządowych, oficjalnych i jedynie słusznych i poprawnych statystyk wynosiła w tymże marcu 2011 zaledwie 1721,00 zł. Czyli o 554 mniej niż wynika ze składek wyliczonych na podstawie danych statystycznych rządu RP, GUS, ZUS, KRUS i każdy inny SRUS. Jak policzycie dalej, to wyjdzie Wam NADWYŻKA rzędu 32% w stosunku do wydatków na emerytury (czyli średnio ZUS jest na plusie około 2,5 miliarda zł miesięcznie, czyli 30 miliardów rocznie!!!). Tymczasem, rząd ubolewa, że budżet dopłaca ponoć do emerytur dziesiątki miliardów rocznie. Jesteście zdumieni?? To przeliczcie jeszcze raz. Też liczyłem, bo nie wierzyłem. Wniosek jest taki: ktoś z trójki: GUS, ZUS, Rząd RP łże. ŁŻE W BEZCZELNY SPOSÓB. Gorzej: dopuszczam możliwość, że łże więcej niż jeden, a nawet że łżą wszystkie wymienione instytucje. Taki jest mój wniosek. Ale jest też PYTANIE: co dzieje się z nadwyżką??? I takie są wnioski wynikające z oficjalnych danych statystycznych. Chyba, że Rostowski przesłał sfałszowane dane do GUS, wszak to, używając eufemizmu, mistrz kreatywnej księgowości. Załóżmy jednak, że dane oficjalne są prawdziwe, a więc wnioski zeń wynikające także. Proszę sobie wyobrazić, jaka gigantyczna nadwyżka powstanie przy wydłużeniu czasu pracy potrzebnego do osiągnięcia wieku emerytalnego. Oczywiście, pracy tej i tak nie ma, a bezrobocie zamiast maleć wciąż rośnie, co również potwierdzają dane oficjalne. Na co ma pójść taka nadwyżka?? Na zrzutkę na Greków?? Włochów?? By żyło im się jeszcze lepiej?? Gdzie jest kasa!!! Jeśli tak jak ja, jesteś przeciw kłamstwom rządzących, to proszę skopiuj to na inne fora, aby jak najwięcej osób mogło to przeczytać, zanim zostanie usunięte. Ludzie nie dajcie się oszukiwać.
Obrazek - Toruń moje rodzinne miasto.
Rysbar
Super Senior
Super Senior

Postprzez frasag 20 sty 2013, o 20:12

Ja to powiem tylko tyle:
Forsy mam tyle że mi do śmierci wystarczy-POD WARUNKIEM ŻE UMRĘ JUŻ W PRZYSZŁY CZWARTEK. :lol: :lol: :lol:
Obrazek
Obrazek
frasag
Kopalnia wiedzy
Kopalnia wiedzy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polityka i Gospodarka.