Czasopisma o tematyce komputerowej.

Tutaj piszemy na różne tematy niekoniecznie powiązane z istniejącymi.

Czasopisma o tematyce komputerowej.

Postprzez Krystian 30 gru 2010, o 16:21

Z tego co się orientuję to chyba tylko Komputer świat wydaje specjalne wydanie dla seniorów. Warto kupować tego typu gazetki jeśli zechcecie pogłębić swą wiedzę. Dużo jeszcze zależy od użytkownika czy początkujący, średnio zaawansowany czy zaawansowany :) Taki komputer świat to gazeta pisana najprzystępniejszym językiem. Nie wiem jakie jest wasze zdanie. Są jeszcze inne gazety na rynku typu PC FORMAT, PC WORLD, czy CHIP.
Podsumowując gazety:
Komputer świat oraz PC Format to gazety dobre dla początkujących, średnio zaawasnowanych.
Gazeta typu CHIP to czasopismo już dla bardziej doświadczonych użytkowników.

Generalnie zapraszam do dyskusji na ten temat :)
Krystian
Administrator

Re: Czasopisma o tematyce komputerowej.

Postprzez hutkow 31 gru 2010, o 18:30

Witam!
Do numeru 24/2010 czytałem KomputerŚwiat pocżąwszy od pażdziernika 2005 r.Zrezygnowałem ponieważ stał się czasopismem reklamującym około komputerowe wyroby.Taką treść mogłem poczytać prawie we wszystkich periodykach a mnie chodzi wyłącznie o pismo komputerowe o komputerach w sensie co robić jak zaczną się kłopoty z systemem itp.Czytam KomputerŚwiat Senior ale były tylko trzy numery.Systematycznie czytam PC Format,który moim zdaniem jest najlepszym pismem komputerowym dla średnio zaawansowanych.Ponadto czytam PC WORLD,CHIP,KomputerSwiat Ekspert.Niezbędnik KomputerŚwiat w przypadkach o ile zainteresuje mnie ich tematyka.Ostatnio kupiłem PC WORLD dodatek Nr.6/2010 w którym jest 1799 programów a niektóre z nich to czyste unikatowe perełki.Kupuję ponadto książki o tematyce komputerowej.Dwa tygodnie temu kupiłem Rzeczpospolitą z dodatkiem antywirusa Kasperski na 3 m-ce,który używam.
hutkow
Kopalnia wiedzy
Kopalnia wiedzy

Postprzez Nektarynka 10 lut 2011, o 13:05

Witam,,,właśnie ukazał się pierwszy numer w tym roku czasopisma '' Komputer Senior; to jest kwartalnik.Trochę ciekawych rzeczy polecam :)
Nektarynka
Zaawansowany
Zaawansowany

Postprzez halina 1 mar 2011, o 21:40

Czytam Komputer Świat i kiedyś kupiłam jeden numer dla seniorów, ale zniechęciłam się do niego bo były tam tylko bardzo proste sprawy. Przez ten rok, od kiedy mam swój laptop, nauczyłam się jednego: Nie ma gotowej recepty na wszystkie problemy komputerowe, ponieważ każdy ma inne programy i potrzeby. Książki, którymi na początku próbowałam posługiwać się, również nie zdały egzaminu, bo nie były w pełni dostosowane do laptopa i programów jakie miałam lub potrzebowałam, dodatkowo napisane językiem niezrozumiałym dla początkującego seniora.Najtrudniej było na początku nauczyć się czytać ze zrozumieniem tekstu!! Tak, tak./A śmiałam się kiedyś, że w gimnazjum młodzież ma testy właśnie ze zrozumienia/
Najwięcej nauczyłam się, czytając na forum - z tym ,że tutaj nie należy wszystkiego przyjmować za pewnik, bo można łatwo wpaść w maliny, ale najpierw należy wszystko wypróbować wg. swojego rozumu.
halina
Kopalnia wiedzy
Kopalnia wiedzy

Postprzez hutkow 5 paź 2011, o 18:41

Witam!
Polecam nr.11/2011 PC Format jest w nim między innymi test darmowych programów antywirusowych.Z tego względu ciekawy ponieważ do tej pory nie było takich testów.
hutkow
Kopalnia wiedzy
Kopalnia wiedzy

Postprzez hutkow 18 paź 2011, o 17:53

Witam!
Komputer Świat był moim ulubionym czasopismem ale teraz kupuję tylko niektóre numery ponieważ pismo zatraciło tematykę komputerową.Kupiłem nr.22/2011 ponieważ jest urodzinowe wydanie oraz zapowiadano w nim część 3 kursu Digitalizacji Przegrywanie filmów z kaset i płyt na dysk.Z okazji 13 urodzin zamieszczono na płycie Encyklopedię Popularną PWN oraz Panda Internet Security 2012.Więcej raczej mnie nie zainteresowało.
hutkow
Kopalnia wiedzy
Kopalnia wiedzy

Powrót do Różne różności