Co sądzisz o obecnej sytuacji na Białorusi ?

Zapraszamy do dyskusji na tematy polityczne i gospodarcze w Polsce i na świecie.

Co sądzisz o obecnej sytuacji na Białorusi ?

Postprzez Krystian 21 gru 2010, o 00:45

Mi po prostu ręce opadają..
Krystian
Administrator

Re: Co sądzisz o obecnej sytuacji na Białorusi ?

Postprzez hutkow 21 gru 2010, o 22:42

Mało,że ręce opadają ten kraj jest inny jak nasz i jak włączyli się politycy PiS to będzie jeszcze gorzej.To powinni rozwiązać sami Białorusini z pomocą Uni Europejskiej.
hutkow
Kopalnia wiedzy
Kopalnia wiedzy

Re: Co sądzisz o obecnej sytuacji na Białorusi ?

Postprzez Tomasz 26 gru 2010, o 17:12

"Nie mówcie mi, że nie można przezwyciężyć okrucieństwa historii. Nie mówcie, że Izraelczycy i Palestyńczycy nigdy nie będą mogli zawrzeć pokoju. Nie mówcie, że ludzie na ulicach Bangkoku, Biszkeku i Teheranu na próżno marzą o wolności i demokracji. Nie mówcie mi, że kłamstwa mogą trwać wiecznie. Zapytajcie Polaków. Oni wiedzą" - kończy swój artykuł Roger Cohen.

Nie liczmy na USA, nie liczmy na UE, czy oni kiedykolwiek nam pomogli ? do mojego wachlarzu doświadczeń mogę dodać Politologię, która jest moim konikiem, dlatego tez taki był mój kierunek studiów. Wracając do tematu, czy za czasów I i II wojny światowej,jeden z naszych sojuszników pomógł nam ? Nie mówię tu, o rzucaniu ulotek na Niemcy, przez Anglików (w książce Sprawa Honoru, o dywizjonie 303 znajdziemy wiele ciekawych anegdot o naszych "sojusznikach"). Kraj który bronił się najdłużej, Francja poddała się po tygodniu, najechali nas Naziści i Związek Radziecki, na pewno znacie te realia lepiej od mnie. Dlatego też, nie będę wam robił lekcji historii, chodzi mi raczej o wydarzenia późniejsze, nie zostajemy zapraszani na spotkania Państw Zwycięskich, państwa Zachodu i USA oddały nas w rękę komunistów, a same dzięki wdrożeniu planu ratunkowe Marshalla stali się bajecznie bogaci.

Polska wyzwoliła się sama, nie pomagano nam, bo nie liczyliśmy się, czy jest to normalne ? Oczywiście że dla nas nie, ale podobnie jest w Korei, na Białorusi i wielu innych państwach. Uciskana ludność, ale wyzwolenie ich jest nie opłacalne, więc po co mamy brudzić sobie ręce, skoro jeżeli poczynimy pewne ruchy zdenerwujemy Rosję i Chiny.

Boli mnie widok tego, że ludzie bajecznie bogaci, żyją jak pączki w maśle, za granicami naszego kraju, baa za naszymi domami, ludzie umierają z głodu i zimna, tylko dlatego, że mieszkają w nierozwiniętym kraju. Pytanie, czemu nie pomóc im, czemu, bo inne kraję nie mają w tym żadnego interesu.
Tomasz
Moderator

Powrót do Polityka i Gospodarka.