Co myślicie o studiowaniu na emeryturze?

Rozmawiamy o sprawach ważnych dla każdego człowieka. Problemy społeczne, religie, kultura. Zapraszamy do dyskusji.

Re: Co myślicie o studiowaniu na emeryturze?

Postprzez anastazja50 11 sty 2014, o 19:00

Nie ma deprechy, a niechce mi się dorabiać do emerytury. Po prostu po tylu latach pracy należy sie odpoczynek, a jest on naprawdę fajny.Lepiej czasem skromniej pożyć, a wyspać sie do syta> Jakie to wspaniałe uczucie spać ile się chce.
Jak nie można spać to posłuchać sobie wieczornej medytacji z pieknym głosem E. Foley czy innej. Mozna sobie poszukać na YT.
Jeżeli zdarzy się depresja, to trudno wziąc sie w garść, trzeba iśc do lekarza, nawet pierwszego kontaktu. Można wziąć fluoksetynę i po jakims czasie się poprawi no i popisać na tym forum.
anastazja50
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez hutkow 11 sty 2014, o 21:58

Witam!
Nie, u mnie jest tylko samotność staram się radzić w tej sytuacji,w której się znalazłem.Najgorsze jest to,że nigdy nie myślałem o samotności,a przecież każdy może się w niej znaleść.Mam dwie córki,które mnie wspomagają jak mogą.Jednak ja staram się aby nie być dla nich ciężarem póki mogę.Dużo czytam,oglądam filmy,błądzę po necie,pitraszę posiłki czasem nawet mocno skomplikowane.Do kolegów z pracy nie zaglądam.Dużo rozmawiam telefonicznie z rodziną w Żywcu,Krakowie,Częśtochowie i Gdańsku.Prawie codziennie odwiedzam małżonkę.Lubię podobnie jak Anastazja spać prawie do 10 rano.Za to wieczorem kładę się b.póżno kłaść.
Dzięki,będę się brał w kupę Edward
hutkow
Kopalnia wiedzy
Kopalnia wiedzy

Postprzez anastazja50 11 sty 2014, o 23:15

Na wstępie przepraszam za błędy. Bez przerwy przeszkadza mi moja kotka.
Edwardzie
nie wiedziałam, ze Twój smutek spowodowany jest śmiercią małżonki.Ja Ci tu serwuję rady, a to niestety trudno się pozbierać i tylko czas załagodzi tęsknotę. Masz jednak szczęście,bo masz dwie córki, rodzinę.
Co do odwiedzin kolegów z pracy, to ja także tego nie robię. Jakoś już nie ma po co chodzić. Oni tam żyją swoimi sprawami.Trzymaj się.
anastazja50
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez hutkow 12 sty 2014, o 19:28

Witam!
Nie szkodzi,jakoś staram się.
Pozdrowienia Edward!
hutkow
Kopalnia wiedzy
Kopalnia wiedzy

Postprzez Allina322 30 maja 2014, o 15:56

Uważam, ze studiowanie na emeryturze to bardzo dobry pomysł, sprawia, że człowiek czuje się młodziej. Tylu młodych ludzi, nowe obowiązki, które dają tyle radości. Ja jestem jak najbardziej za, tym bardziej jak ktoś ma nadmiar czasu na emeryturze, a od zawsze marzył o studiowaniu, ale nie miał na to szansy albo możliwości.
Allina322
Nowicjusz
Nowicjusz

Poprzednia strona

Powrót do Życie w społeczeństwie