auto na 18 dla wnuka

Tutaj piszemy na różne tematy niekoniecznie powiązane z istniejącymi.

auto na 18 dla wnuka

Postprzez HenrykS 4 maja 2017, o 11:55

Chciałem z małżonką kupić wnukowi coś większego na 18 urodziny. Toć to pierwsze takie wydarzenie w życiu młodego człowieka poważne, chcemy by coś z tych dziadków pożytku miał ;) Niestety nie dysponujemy większą gotówką (małżonka przewlekle choruje, leki są dosyć drogie). Córka moja chce auto wnukowi sprawić ale chcieliśmy swoją cegiełkę dołożyć. Myśleliśmy o dołożeniu się 5 tyś, w tym momencie mam 3 żeby na to przeznaczyć (nie chcę też pozbywać się wszystkich awaryjnych pieniędzy). Jaki bank polecicie przy takich mniejszych kwotach, żebyśmy nie musieli spłacać 4 tyś zamiast połowy?
HenrykS
Nowicjusz
Nowicjusz

Re: auto na 18 dla wnuka

Postprzez Leszko 5 maja 2017, o 09:21

Piękny pomysł lecz dosyć kosztowny
Leszko
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez HenrykS 8 maja 2017, o 09:37

Jeden jedyny wnuczek, oczko w głowie. Kiedy jak nie teraz, nie młodniejemy, nie wiadomo czy do innej ważnej uroczystości się schorowanym dożyje.
HenrykS
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Leszko 9 maja 2017, o 10:55

No to weźcie ten kredyt. Tylko dokładnie zobaczcie ile wynosi oprocentowanie, ile będzie całkowicie to kosztowało, jakie są ewentualne koszty opóźnień, jakieś prowizje. Zobaczyć wcześniej w internecie jakieś zestawienie (np rankomat ma też opcję wyszukiwania banków) a potem ewentualnie dalej się umawiać. Może córka/syn pomoże wziąć, załątwić formalności, żeby nic nie pominąć?
Leszko
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez emilka 18 wrz 2017, o 13:57

W Raiffeisen można dostać nieoprocentowaną pożyczkę 4 tys zł a jedyny koszt to prowizja banku w wysokości 2,99% Okres spłaty maksymalnie 2 lata a więc raty miesięczne niewielkie. Mam nadzieję, że pomogłam.
emilka
Nowicjusz
Nowicjusz

Powrót do Różne różności