aparaty słuchowe

Rozmawiamy o sprawach ważnych dla każdego człowieka. Problemy społeczne, religie, kultura. Zapraszamy do dyskusji.

aparaty słuchowe

Postprzez polimeryza 23 paź 2014, o 17:24

Jestem użytkownikiem aparatu wewnątrzusznego od dwóch lat .Teraz mogę kupić sobie na drugie ucho aparat i właśnie testuję aparat Widexa Menu Comfort zauszny.Proszę osoby ,które miały taki aparat ,o opinię czy warto zainwestować w ich kupno.Cena aparatu wynosi 3000zł.Mam jeszcze do wyboru aparat Dream 2 w tej samej cenie.Testowałam aparat z Geersa ale mi nie odpowiadał,oraz z firmy FORTE MOXI6 i Quantum12 Micro CIC, nad którym się zastanawiałam.Wydaje mi się.że skoro w prawym uchu mam Widexa to w lewym też powinien być tej samej firmy.
polimeryza
Nowicjusz
Nowicjusz

Re: aparaty słuchowe

Postprzez frasag 23 paź 2014, o 18:35

Witaj.
Jeśli naprawdę pytasz o radę to chętnie odpowiem:
(Pytam dlatego że mamy tu pełno reklamujących swoje interesiki):
=========================================================
To nie ma znaczenia jaką markę kupisz, nie musi być taki sam. Ważne żeby miał odpowiednie wzmocnienie do ubytku słuchu-każde ucho jest inne. Ja znam Siemens, Oticon, Bosch. Wszystkie są dobre jeśli są odpowiednio dobrane.
Wiadomo- mocniejszy= droższy. One często mają w środku elementy tego samego producenta + te droższe jakieś tam dodatkowe filtry przeciwzakłóceniowe itp. Wiem od Pani z firmy KIND- inna firma im to robi z ich nazwą na obudowie. To samo te z nazwą Geers- sam Geers nie produkuje tylko zamawia. To też wiem od Geersa. Jeśli będą uczciwi to Ci potwierdzą moje słowa. Nawet baterie Kind ma typowe angielskie, ale ze swoją nazwą. Tak działa ten interes. Z tych ze średniej półki cenię Oticona za czysty głos i niezawodność. Ale unikał bym tych tzw hybryd- tam wszystkie elementy są fabrycznie upakowane w kostkę i nie da się wymienić nic pojedynczo jak się to zepsuje po gwarancji to do śmieci bo naprawa nie opłacalna- ponad 1000 zł. I nie daj sobie wmówić że któryś ma mikrofon 6 czy 8 kanałowy itp. bo te nawet jeśli mają takie mikrofony to nie przekłada się to na lepszy dźwięk- nie odczujesz tego- tylko PORTFEL bardziej schudnie. Chwyt reklamowy i nic więcej. No chyba że grasz w orkiestrze symfonicznej to sobie kup taki. :)
Pozdrawiam.
Obrazek
JAKOBY jestem, ale JAKOBY mnie nie było.
frasag
Kopalnia wiedzy
Kopalnia wiedzy

Powrót do Życie w społeczeństwie