ACTA i co dalej

Usiądź wygodnie, zrelaksuj się, postaw swój ulubiony napój obok siebie :) Porozmawiaj na luźne tematy nie związane z komputerami. Możesz tutaj pisać o wszystkim o czym dusza zapragnie :)

ACTA i co dalej

Postprzez hutkow 26 sty 2012, o 21:29

Witam!
Ostatnio głośno o tym co nas interesuje,choćby z tytułu bywania na forum.Jedni pocieszają,że nic nam nie grozi,drudzy odwrotnie i bądż tu mądry.Poczekamy i zobaczymy a na razie jest śnieg i mróz,to i tak za wiele.
Pozdrowienia Edward :shock:
hutkow
Kopalnia wiedzy
Kopalnia wiedzy

Re: ACTA i co dalej

Postprzez wawik 27 sty 2012, o 07:00

ACTA i co dalej? a no nic. Było dużo bicia piany. Piana niby się udała, ale Pan mróz uciszył rozgdakane towarzystwo. :D
http://www.tvn24.pl/0,1732732,0,1,przel ... omosc.html
wawik
Wtajemniczony
Wtajemniczony

Postprzez halina 27 sty 2012, o 19:15

Pożyjemy - zobaczymy.
Myślę, że nie ratyfikują tej ustawy.
Osobiście niczego się nie boję. Żadnych piratów nie mam.
halina
Kopalnia wiedzy
Kopalnia wiedzy

Postprzez hutkow 27 sty 2012, o 19:21

Jeśli cokolwiek ściągam a ściągam nie wiele, to tylko legalnie.
hutkow
Kopalnia wiedzy
Kopalnia wiedzy

Postprzez Rysbar 29 sty 2012, o 13:58

Oglądając relacje telewizyjne z protestów w sprawie ACTA zauważyłem, że protestujący są to ludzie bardzo młodzi. Wydaje mi się, że większość z nich nie ma pojęcia o co w tej sprawie chodzi, że należą im się za darmo pliki z muzyką lub filmem (które za darmo nie są).
Inną sprawą jest, że właściciele praw autorskich celowo umieszczają utwory w internecie czekając na"złodzieja", by go potem oskubać z kasy. To tak jakbym celowo wystawił sprawny telewizor przed dom i w ukryciu czekał na kogoś kto połakomi się i ścigał go za kradzież.
No a poza tym ; czy my stale musimy lizać tyłek Amerykańcom?
Liczę na to, że polski parlament tej umowy nie ratyfikuje.
Obrazek - Toruń moje rodzinne miasto.
Rysbar
Super Senior
Super Senior

Postprzez halina 29 sty 2012, o 15:51

Dzisiaj w radiowej jedynce, słuchałam wypowiedzi jednego z czołowych polityków. Odniosłam wrażenie, że nikt w rządzie nie spodziewał się takich wystąpień i sytuacja ich zaskoczyła.
Myślę, że nie tylko ci młodzi, przeciwnicy Acta, ale i większość rządzących, tak naprawdę nie zna tej ustawy a sam fakt podpisania, to akt udowodnienia wszem i wobec - My tu rządzimy (i nie będziemy poddawać się naciskom).
Odnośnie polityki naszych rządzących, wobec Stanów - to mam takie same zdanie. Jestem przeciwnikiem wojen w ogóle a szczególnie w sprawach nas nie dotyczących. Dlaczego wysyłamy naszych na śmierć?
Widać nie potrafimy samodzielnie zarządzać własnym krajem, tylko zawsze musimy wisieć uczepieni jakiegoś mocarstwa.
A jak popatrzeć wstecz, to nawet królów mieliśmy zagranicznych.
halina
Kopalnia wiedzy
Kopalnia wiedzy

Postprzez hutkow 29 sty 2012, o 19:02

Myślę,że tutaj nasi rządzący się pogubili i na dobre im to nie wyjdzie.Młodzi ludzie w tych protestach nie pokazywali, ,
że chodzi im o politykę ale o ograniczenia w wypowiedziach w internecie.Nikt nie lubi a szczególnie młodzi ograniczania,cenzury bo wiedzą więcej o demokracji jak ci niby politycy.
hutkow
Kopalnia wiedzy
Kopalnia wiedzy

Powrót do BAR